Başka şehirden motor nasıl alınır?

Analyzer

Üye
Selam,

Başka bir şehirden 90 kW bir motor alacağım. Bu motorun sağlam olduğunu ve uzun süre problemsiz çalışabileceğini nasıl anlarım. Karşı taraf foto çekebilir, ya da motora enerji verip çalıştığını gösterebilir. Motorun yanına gittiğimde başka hangi özelliklerine bakmalıyım?

Analyzer

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
ilk bakacagın motorun etiketi olsun istedigin özelliklerde olup olmadıgına bak .
sokulebiliniyorsa sargılarını kontrol et .
Ardından megep (elektrikçilerin dedigi Meger degerleri ) kalibrasyonu onaylı bir meger cihazıyla meger al meger 50 ve altına duserse . motor izole kaçagı veriyor demektir . bakımı yapılmazı gerekir cunkü yüke verildiginde . kaldırmaz elinde patlayabilir. en iyi meger degerleri 100 ila sonsuz arasındadır . senin gözetiminde yüke versinler dicem de . 90 kw normal şartlarda yüke vermek zor olabilir . haa bide unutmadan . motor klemens uclarını aç sargılar arasında kopukluk olmadıgını ölçü aletinle test et
elektriksel arızası olup oladıgını bu sekilde anlayabilirsin . Rulman varsa tamin etmiyorum rulmanları kontrol et

arkadaşım sen kullanılmış motor mu alacksın yoksa sıfır mı?

Motoru,tam yükte çalıştırmadığınız sürece,sağlam olduğuna karar vermek zordur.Stator
sargılarının normal değerler gösteriyor olması,motorun sağlam olduğunu göstermez.Rotoru
sorunlu ise,motoru tam yükte çalıştırmadığınız sürece,motorun sağlam olduğundan bahse-
dilemez.Motorun,boşta çalışıyor olması da arızasız olduğunu göstermez.O nedenle,motoru
tam yükte çalıştırarak teslim almanız en uygunudur.Motorunuz 2. el ise,mutlaka tam yükte
çalıştırma garantisi ile almakta yarar vardır.

tamam hemen yazp gonderelım sana.Sende sınavını gec okulunu bıtır.

Ödev konusunda sadece yardımcı oluyoruz ödev yazmıyoruz.Eksiklerin varsa tamamlayalım.
ok.

Eğer istanbuldaysan karaköy şişhaneye bir zahmet gidiver.Birçok firma yardımcı olur araştıran biriysen doğru sorular soracaksan.

saygılar

tamam hemen yazp gonderelım sana.Sende sınavını gec okulunu bıtır.

Ödev konusunda sadece yardımcı oluyoruz ödev yazmıyoruz.Eksiklerin varsa tamamlayalım.
ok.

Eğer istanbuldaysan karaköy şişhaneye bir zahmet gidiver.Birçok firma yardımcı olur araştıran biriysen doğru sorular soracaksan.

saygılar

Selam,

Hangi ödev dostum. Üniversiteyi bitireli 10 sene oluyor :) Ayrıca dikkat ettiysen satın almaktan bahsediyorum. İşletmemiz için motor ihtiyacı oldu o nedenle soruyorum. Neyse.. Yanlış anladın herhalde.
Diğer arkadaşlar cevaplar için teşekkür ederim. Forumdan yine bir arkadaşımızdan önümüzdeki günlerde sürücü ve motor için anlaştık.
Herkese kolaylıklar dilerim.

Analyzer

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri