Ayarlanabilir Güç kaynağı ile power ledleri yakmak

windy07

Üye
Merhabalar,

Aşağıdaki Güç kaynağını alıp power 2-3 tane power ledleri yakmak istiyorum. Ekstradan bir devre gerekir mi.

yoksa güç kaynağından power ledler için gerekli gerilimi ayarlarsam yeterli olur mu

teşekkürler

https://tr.aliexpress.com/item/DC-R...7.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.261.00ZDRK

Bu linkteki demonte kiti tamamlayip power ledi sabit akim modunda surebilir calistirabilirsiniz.

Ancak calisma gerilim ve akimi okumak icin bir panelmetre ile 10 numara bir guc kaynagi yapmis olursunuz.

panelmetre yi kendimiz yapmak istesek bu güç kaynağına yapabilir miyiz. Birde 350mA 'den 3 tane led koysam bir sıkıntı olmaz sanırım

Yapabilirsiniz sorun yok.

3 ledi rahat calistirir ancak o devreye birde transformator almaniz gerekiyor.

Ikinci linkteki devrede fena degil asagi yukari ayni ozelliklerde sadece bu anahtarlamali bir guc kaynagidir.

5V'u şarj cihazından alacağım o yüzden bir problem olmaz sanırım

3 ledi 5 volt ile yakamazsiniz.

Ilk linkteki devre dc voltaj ile calismaz ac girmeniz gerekiyor.

Power ledler tanesi 3.5 volt desem 3 tanesi en az 10.5 volt ihtiyaci var.

Antalyadamisiniz?

Bursa'dayımda Ledleri paralel paralel bağlamayı düiünüom 350mA den 1 A fln yapar benim 5v şarj cihazı 2A o yüzden bir problem olmaz diye düşündüm. Ama girişini AC olduğunu dikkat etmemişim 2.linktekide AC sanırım girişi başka bir güç kaynağı bakayım

Buck boost converterler var hem akim hem gerilim kontrollu onlardan alabilirsiniz bence.

Daha kolay ayar saglayabilirsiniz.

Bu voltmetresiz olan model buck boost ta ekranlı bulamadım.

Bu modülün özelliği mesela elnizdeki 5 volt 2 amper ile beslediniz. Çıkış voltajını 3 volt isterseniz voltajı düşürüyor. Ama size lazım olan 15 volt mu bu modül 5 voltu 15 volta yükseltiyor.

Not : Ancak güç dönüşüm verimi oranında düşer. Bu kati kuraldır. Free enerji yok.

https://tr.aliexpress.com/item/DC-D...7d6e0c5&transAbTest=ae803_1&priceBeautifyAB=0

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,891
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri