Avometre ve multimetre

sezginygt

Üye
Avometre ve multimetre uygun saglam bir marka biliyormusunuz

banada bugun siparis ettigim aneng AN8001 geldi,,,super alet, tek begenmedigim tarafi 2 kucuk AAA pil ile calisiyor olmasi,,,keske 9 volt pil kullansalardi...ama cihaz guzel , buzzer cok hassas,, bu hassasiyeti daha once sattigim Fluke de gordum..parasina gore super alet..daha oncede ( UNI-T ) de kullandim ama pek sevmedim,,,

banada bugun siparis ettigim aneng AN8001 geldi,,,super alet, tek begenmedigim tarafi 2 kucuk AAA pil ile calisiyor olmasi,,,keske 9 volt pil kullansalardi...ama cihaz guzel , buzzer cok hassas,, bu hassasiyeti daha once sattigim Fluke de gordum..parasina gore super alet..daha oncede ( UNI-T ) de kullandim ama pek sevmedim,,,

AAA pil daha iyi işte.9 volt pil 10 lira hemde hiç dayanmıyor.

vallami :) 9 volt daha saglam olcum yapar ( resistans olcerken devreye elektrik gonderdiginde , araclarda olcum yaparken diyorum,,kucuk elektronik devrelerde pek fark etmeyebilir ) ve daha uzun gider saniyordum,, bu cihazi daha da cok sevdim o zaman

Son düzenleme:
Teknoloji gelişti. Yeni marka cihazlarda güzel. Hayırlı olsun. Fluke daha iyiydi. 10 yıl sonrada şaşmazdı. Fluke nin işçilik mükemmel.Keşke satmasaydınız.

haklisin ustam, bazan sattigima bende pisman olmuyor degilim,,,benim icin fazla Profosyonel bir cihazdi, ama ilerde cocuklara torunlara birakilacak evladiyelik bir cihaz.

acemi isen ucuz bir şey al, bozulunca çok üzülmezsin, işi bilen bir usta isen fonksiyonlarına bakarak kullanabileceğin ve kesene uygun olanı seç. bende analog proskit var dijital en ucuzundan ve orta derecesinde 4 tane var ve hiç birisi için de bozulursa üzülmem. çünkü hiç bir şey benimle yaşamayacak

vallami :) 9 volt daha saglam olcum yapar ( resistans olcerken devreye elektrik gonderdiginde , araclarda olcum yaparken diyorum,,kucuk elektronik devrelerde pek fark etmeyebilir ) ve daha uzun gider saniyordum,, bu cihazi daha da cok sevdim o zaman

9Volt daha iyi. Ben de unit-t aldım AAA kullanıyor. 3volt olduğu için diyot testinde de 2.1 volt veriyor. 2xAAA kullanıp diyot testinde led yakabilen alet yok. Led sağlamlığı kullanıcı açısından önemli değilse sorun değil tabi :) Ama masada farklı bir sürü alet yerine, sağlamlık ve kutup kontrolünü tek bir aletle yapmak daha iyi oluyordu benim için. :/

Halen aneng AN8008 diyorum.
Üzerinde 50hz - 5000 hz kare dalga sinyal jeneratör var. (Skop görüntüsü gayet düzgündü.)
Frekans metre 20mhz e kadar ölçüyor.
Kapasitans metre ise 5000uF ve 50pf arası.
Bizzat diğer frekans ve kapasite ölçen aletler ile karşılaştırmalı denedim.

PİYASADA BUNA ÇOK BENZEYEN BİR CİHAZ DOLAŞIYOR.

BENİM ÖNERDİĞİM MODEL AN8008 dir.

IMG_20200526_181620_1.jpg

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri