Aux Kablosunun Bağlanış Şekli

Coskuncsk

Üye
Öncelikle merhabalar forumda yeniyim ve umarım doğru konu başlığı altına yazıyorumdur.
Aracıma aux bağlamak istiyorum.İzlediğim ve okuduğum kadarıyla teybin içinde nereye lehim atacağımı biliyorum.Bir tane sol bir tane sağ ve graund burda sıkıntı yok. Benim sorunum aux kablosunu nasıl bağlıyacağımda.aux 3 çizgili 4 boğumlu. Kablonun devamında siyah kırmızı ve bayaz olmak üzere 3 tane yalıtımlı kablo var ve birde yalıtımsız bakır kablo yani toplam 4 kablo var.Ölçü aletiyle kısadevre modunda baktığım da beyaz kablo auxun en üstüne geliyor,en üstten 2 inci kırmızı kablo,3 üncü yalıtımsız kablo,4 üncü siyah kablo en alttaki boğumda ötüyor.Bildiğim kadarıyla bunların biri mikrofon fakat benim mikrofona ihtiyacım yok.Teybe hangi kabloyu toprak hangisini sağ veya sol olarak bağlamam lazım.Yardımcı olursanız sevinirim.
Biraz Uzatmış olabilirim kusura bakmayın iyi forumlar :)

Aracınızın orijinal teyibimi bu.
Bazı orijinal teyiplerin aux girişi teyibin önünde değilde arkasında oluyor

Aracınızın orijinal teyibimi bu.
Bazı orijinal teyiplerin aux girişi teyibin önünde değilde arkasında oluyor
Evet aracın orjinal teybi audio 20 diye geçiyor teybte hazır bir aux girişi yok bende teybin içinden aux çıkışı alıcam

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yalıtımsız olan eksi diğerlerini resimdeki gibi olacak şekilde ölçü aleti ile ölçün.

Ekli dosyalar

• 4jack.jpg
    4jack.jpg
    5.3 KB · Görüntüleme: 83

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@