Autocad electrical

Ertug_TR

Üye
Merhaba ;
Autocad electrical öğrenmek için lazım, kolay gelsin.

autocad elektrical craklı bulabilirmiyiz? olanvarsa tel:0 533 443 98 74
Lisanslı Programın fiyatı da aşağıdaki gibidir.

1 Kullanıcılı
3.300 Euro + KDV

hocam bende varda sana nasıl yollayabilirim internette var bulabılırsın zor deildir yani

Teşekkür ederim batmnli yükledim. Öğrenmeye çalışıyorum. eğitim ile ilgili not varsa
************** gönderellbilirsin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
İngilizce varsa hızlı başlangıç kılavuzunda güzel ipuçları var.

Ben Ankara temsilcisiyle görüştüm. Normal AutoCAD kullanan birisinin 3 günlük eğitimden sonra bir projeyi sıfırdan sonuna kadar hazırlayabileceğini söylediler.

Ancak parça kütüphanesinin Amerikan ağırlıklı olması biraz zorlayabilir.

AutoCAd electrical da parça kütüphanesi yok ki, ben sadece semboller var diye biliyorum yoksa yanlış mı biliyorum.

İngilizce varsa hızlı başlangıç kılavuzunda güzel ipuçları var.

Ben Ankara temsilcisiyle görüştüm. Normal AutoCAD kullanan birisinin 3 günlük eğitimden sonra bir projeyi sıfırdan sonuna kadar hazırlayabileceğini söylediler.

Ancak parça kütüphanesinin Amerikan ağırlıklı olması biraz zorlayabilir.

valla ben bu program bana biraz zor geldi şu anda e plan arıyorum bulursam onunla uğraşırım

AutoCAd electrical da parça kütüphanesi yok ki, ben sadece semboller var diye biliyorum yoksa yanlış mı biliyorum.

20-30 firmanın katalogları program yüklemesi esnasında seçilebiliyor. Bunların içinde Avrupa firmaları görünse de (Siemens, ABB, Schneider grubu vs) bunların daha çok Amerikan standardındaki ürünlerini buluyorsunuz. Ancak bir Siemens kontrolör kullanacaksanız, I/O kart hesabı yapmıyor, doğrudan Logo'dan S7 400 serisine kadar analog veya digital, giriş ya da çıkış kartları arasından seçim yapabiliyorsunuz. Şemanızın içinde doğrudan geliyor ve siz bir şeyi gözden kaçırmıyorsunuz.

e-plan iyidir, hoştur, ancak en küçük bir projede bile devasa yer kaplar. Bir de kullanıcı arabirimi çok tanıdık ve kolaycı değil. AutoCAD ise bildik arayüzüne bir iki araç çubuğu eklenmesiyle işimizi halledebiliyor. Hele bir de son bir kaç yıldır birlikte gelen Circuit Builder var ki... Tatmayan bilmez.

En son olarak, pek çok firmayla birlikte biz de yerli destek olarak Cofaso ile çalışıyoruz. Ancak üst üste yapılan kayıtlar sonunda XML projenin şişmesinin ve hantallaşmanın önüne geçemedik. Halbuki bir Autcad Electrical projesi normal bir çizimden çok farklı değil. Mevcut düz çizgilerle çizilmiş bir projenin zahmetsizce ACAD El projesine dönüştürülebileceğini düşünürseniz...

Acad Electrical ile otomatik linye besleyebiliyormuyuz. Yükleme tekhat otomatik yapıyormuyuz.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri