Audio kapı otomatiği acmiyor zil sesi farklı çıkıyor?

holow

Üye
Merhaba.6 kat 24 daire üst katlardan kapıyı bazen açıyor bazen açmıyor.ac 15 v trafo kullanılmış.
1. Soru bu.
2. Soru ise..bazı dairelerde iç zil sesi bazı. Dairelerde dış zil sesi çalıyor bu neden oluyor

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhaba.6 kat 24 daire üst katlardan kapıyı bazen açıyor bazen açmıyor.ac 15 v trafo kullanılmış.
1. Soru bu.
2. Soru ise..bazı dairelerde iç zil sesi bazı. Dairelerde dış zil sesi çalıyor bu neden oluyor
Daha yüksek wattlı trafo kullanın.
Zili hatalı olan şubeyi saglam ile degistirerek deneyin. Şube saglam ise tesisat, baglantilar vs. kontrol edilmeli.

trafo seçimi önemli tabi
bu gibi durumlarda arıza aramak için bir tane şubeye 1-2 mt kablo bağlayıp
ucunada 8 adet krokodil takıp her buatta kontrol ederim aşağıdan yukarıya doğru

Sn.saftilki'nin de belirttiği gibi, bir çok nedeni olabilecek bir sorun. Daha fazla veriye ihtiyaç var. Daha fazla veri elde etmek için ise, yedek bir şubeye, yedek bir trafoya, yedek bir santrale ihtiyaç var.

Daha yüksek wattlı trafo kullanın.
Zili hatalı olan şubeyi saglam ile degistirerek deneyin. Şube saglam ise tesisat, baglantilar vs. kontrol edilmeli.
Şemasını çizdim bı turlu zil olayını çözemedim.dis zil santralden butona gelir oradan tek kablo ile şubeye.ic zil ise santralden anahtara oradan şubeye.
Tek ihtimal biyerde 16 ile 17 nin kısa devre olması.ozaman da heryerde melodi aynı cikar

Şemasını çizdim bı turlu zil olayını çözemedim.dis zil santralden butona gelir oradan tek kablo ile şubeye.ic zil ise santralden anahtara oradan şubeye.
Tek ihtimal biyerde 16 ile 17 nin kısa devre olması.ozaman da heryerde melodi aynı cikar
Şubede sorun yoksa tesisat ve bağlantılar kontrol edilmeli demiştim. Basitçe, arizali daire girişindeki buattan 16 - 17 kablolar arasinda kısa devre olup olmadığını ölçebilirsiniz.

o zaman kapı otomatiğini ayır oraya (pilsiz) kanarya zil bağla,
kısadevre olup olmadığını ve zayıflama olup olmadığını anlarsınız,
ilk yazınızda bazen açıyor bazen açmıyor demişsiniz,
ben yüksek katlı uzun mesafe tesisat için 24vac trafo kullanıyorum

Teşekkürler ustalar

trafo seçimi önemli tabi
bu gibi durumlarda arıza aramak için bir tane şubeye 1-2 mt kablo bağlayıp
ucunada 8 adet krokodil takıp her buatta kontrol ederim aşağıdan yukarıya doğru
merhaba bu tip kapı açma sistemlerinde aşağıdaki kapıya açması için kontak gönderen kablo renkleri hangisidir acaba, normal şartlarda önce kamera tuşuna basılıp sonra aç tuşuna basınca aşağısı açılıyor, ben direkt daireden bi şekilde aşağıdaki kilidi aç şeklinde kontak vermek istiyorum

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri