kapı otomatiği sorunu hakkında

telemcii

Üye
apartman kapı otomatiği.. giriş kat ve kapı düğmesinden nizami çalışıyor.. 2-3-4 ncü katlarda bazen çalışıyor.. bazen tık yok.. trafo çıkışı 12 v.. giriş kattan ve kapı tarafındaki anahtardan basıldığında 12 v çıkış görüyorum.. üst katlardan basıldğında 9v görüyorum.. acaba trafo mu değiştirsem.. ayarlı bir trafomu alsam voltajı yükseltiyim mi.. birde şu sorun var çekme zincirini gevşetiyorum.. bu sefer bütün katlar çalışıyor.. ama bu seferde otomatik çalış mıyor... yardımınızı rica ediyorum

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Çekme kuvvetindeki zorlanmadan dolayı akım çekme esnasında gerilim düşümü oluşuyor bu kablo ve ekleriyle alakalı bir durum. Bağlantıları kontrol et netice alamazsan son çare trafo çıkışını birkaç volt yükseltmek.

Aynı konu forumda açılmış (hatta ben bile cevap yazığımı hatırlıyorum). Forumda ara ama anahtar kelimeleri doğru seç.

Kolay gelsin...

teşekkür ederim

Çekme kuvvetindeki zorlanmadan dolayı akım çekme esnasında gerilim düşümü oluşuyor bu kablo ve ekleriyle alakalı bir durum. Bağlantıları kontrol et netice alamazsan son çare trafo çıkışını birkaç volt yükseltmek.

teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri