atv 21 epho arızası hk.

selam arkadaslar aranıza yenı katıldım buyuk bı avm de teknik servisim elimde atv 21 var ve epho hatası verıyor bi tanesi vermişti gitim Bakım şalterınin bacakları yanmıs onu oyle tespıt edıp gıderdık ama bır tane daha baska bır surucum aynı hatayı verdı her yere baktık sıkıntı cıkmadı motor klemenslerını fılan söktüm en son bi sıkıntı yine göremedım topladım motoru normale dondu surucu bunun neden oldugu acıklayabılırmısınız saygılar

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Selam

Epho
Sorun:Çıkış faz kaybı
Olası Neden:Bir yada daha fazla çıkış faz kaybı
Çözüm:Eksik çıkış fazının nedenini belirleyin(kötü bağlantı.çıkış bağlantısının kesilmesi veya motor içindeki açık sargı gibi)ve sorunu düzeltin. F605 parametresini 0 olarak ayarlayın.

Herşey normal ise sürücü giriş,çıkış ve motor klemensinden voltaj ölçümü yapınız.Motor sağlamlık kontrolünü yapınız.Bağlantılarla ilgili bir hata .

İyi Çalışmalar...

demek oluyokı klemenslerı sökmeden önce kablolar üstüste biniyodu söktüm ölçtüm taktım takarken kabloları ayırdım ordan bı hata görebilir anladım tskler bilgilendirme için

Selam

Epho
Sorun:Çıkış faz kaybı
Olası Neden:Bir yada daha fazla çıkış faz kaybı
Çözüm:Eksik çıkış fazının nedenini belirleyin(kötü bağlantı.çıkış bağlantısının kesilmesi veya motor içindeki açık sargı gibi)ve sorunu düzeltin. F605 parametresini 0 olarak ayarlayın.

Herşey normal ise sürücü giriş,çıkış ve motor klemensinden voltaj ölçümü yapınız.Motor sağlamlık kontrolünü yapınız.Bağlantılarla ilgili bir hata .

İyi Çalışmalar...

Output Phase Failure Detection Mode (F605) . Bu neden 0 yapılır ki? Yani hata düzeltilmişse 0 yapılmaması gerekmez mi?

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,292
Kullanıcılar
450,127
Son üye
furkan680

Yeni konular

Geri