atv 21 epho arızası hk.

selam arkadaslar aranıza yenı katıldım buyuk bı avm de teknik servisim elimde atv 21 var ve epho hatası verıyor bi tanesi vermişti gitim Bakım şalterınin bacakları yanmıs onu oyle tespıt edıp gıderdık ama bır tane daha baska bır surucum aynı hatayı verdı her yere baktık sıkıntı cıkmadı motor klemenslerını fılan söktüm en son bi sıkıntı yine göremedım topladım motoru normale dondu surucu bunun neden oldugu acıklayabılırmısınız saygılar

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Selam

Epho
Sorun:Çıkış faz kaybı
Olası Neden:Bir yada daha fazla çıkış faz kaybı
Çözüm:Eksik çıkış fazının nedenini belirleyin(kötü bağlantı.çıkış bağlantısının kesilmesi veya motor içindeki açık sargı gibi)ve sorunu düzeltin. F605 parametresini 0 olarak ayarlayın.

Herşey normal ise sürücü giriş,çıkış ve motor klemensinden voltaj ölçümü yapınız.Motor sağlamlık kontrolünü yapınız.Bağlantılarla ilgili bir hata .

İyi Çalışmalar...

demek oluyokı klemenslerı sökmeden önce kablolar üstüste biniyodu söktüm ölçtüm taktım takarken kabloları ayırdım ordan bı hata görebilir anladım tskler bilgilendirme için

Selam

Epho
Sorun:Çıkış faz kaybı
Olası Neden:Bir yada daha fazla çıkış faz kaybı
Çözüm:Eksik çıkış fazının nedenini belirleyin(kötü bağlantı.çıkış bağlantısının kesilmesi veya motor içindeki açık sargı gibi)ve sorunu düzeltin. F605 parametresini 0 olarak ayarlayın.

Herşey normal ise sürücü giriş,çıkış ve motor klemensinden voltaj ölçümü yapınız.Motor sağlamlık kontrolünü yapınız.Bağlantılarla ilgili bir hata .

İyi Çalışmalar...

Output Phase Failure Detection Mode (F605) . Bu neden 0 yapılır ki? Yani hata düzeltilmişse 0 yapılmaması gerekmez mi?

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Geri