Asenkron motor statora sürücü bağlamak

sonerv5592

Üye
Arkadaşlar merhaba;
Bir arkadaşımın projesinde müşterisi 5.5kw statora rotor olmadan sürücü bağlamak istiyor.Statordaki manyetiği kullanacaklarmış.Sürücüyü statora direkt bağlayıp çalıştıran oldumu acaba.Şimdiden ilginize teşekkür ederim.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Rotor olmadan da bağlanabilir sorun çıkmaz.
Ben elektrikli süpürge motorunu söktüm rotor olmadan kullandım. Sorun yaşamadım.
Yalnız fan ile soğutma yapmayı unutmayın.
Aşırı ısınıp sargıyı yakabilirsiniz.

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim.Otomasyon işinde kullanmam için lazımdı.Önceki otomasyoncuları ısrarla bu şekilde çalışmayacağını söylüyorlar sebebini anlayamıyorum.Stator her halükarda zaten sabit ve biz onu motor varmışcasına enerjilendireceğiz.

Rotorun bulunmamasını sürücüler arıza olarak algılar. Bu yüzden sürücü kullanmanız normal şartlarda mümkün değil (ileri düzeyde elektrik ve elektronik bilgisine sahip iseniz durum değişebilir). Böyle bir beslemeyi mutlaka yapmak istiyorsanız uygun varyak kullanabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Rotorun bulunmamasını sürücüler arıza olarak algılar. Bu yüzden sürücü kullanmanız normal şartlarda mümkün değil (ileri düzeyde elektrik ve elektronik bilgisine sahip iseniz durum değişebilir). Böyle bir beslemeyi mutlaka yapmak istiyorsanız uygun varyak kullanabilirsiniz.

Kolay gelsin.
teşekkür ederim peki güç regülatörü ile kontrol edebilirmiyim aynı mantık olur mu? Fotek markasının cihazları gibi.

Normal bir güç regülatörü ile de deneyebilirsin.
Ben normal dc adaptör kullanıyorum.

Motorun gerçek çalışma gerilimini rotor yok iken verirsen stator yanacaktır.
Uygun akım geçecek şekilde gerilimi düşürmen,kontrol etmen gerekir.

Motorun gerçek çalışma gerilimini rotor yok iken verirsen stator yanacaktır.
Uygun akım geçecek şekilde gerilimi düşürmen,kontrol etmen gerekir.
Ancak stator soğutmak için 6 adet 15x15 fan olacak yinede dayanmaz mı aynı zamanda pt100ile sıcaklığı izleme imkanımız olacak

Arkadaşlar merhaba;
Bir arkadaşımın projesinde müşterisi 5.5kw statora rotor olmadan sürücü bağlamak istiyor.Statordaki manyetiği kullanacaklarmış.Sürücüyü statora direkt bağlayıp çalıştıran oldumu acaba.Şimdiden ilginize teşekkür ederim.
Oluşacak döner manyetik alanı ne için kullanılacak. Sonuçta bu manyetik içindeki her ne olacaksa ve hareket ısı veya başka bir enerjiye dönüşecek. biraz daha detay verirsen hem merakım gidecek hemde cevap için bir adım daha yaklaşmamıza yardımcı olursun.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri