arkadaşlar ölçü aleti yardım lütfenn..

arkadaşlar elimde böyle bir ölçü aleti var.ben elektrik de yeniyim bunu tam anlamıyla bana kullanmasını öğretebilecek anlatabilecek bi arkadaş varsa lütfen anlatabilir mi?yani bi gerilim i nasıl ölçerim hangi ucu hangi uca değiririm? hangi konuma getirmem gerek ,, yada akım amper ölçmek nasıl yapılabilir. bi kontaktör yada bi buton ölçülüyor galba o durumlarda hangi konuma alınıyor hangi uçlar nereye değdiriliyor. ve üzerindeki pens i nasıl kullanıyorum. hiç bilgim yok bu ölçü aletleri hakkında ama öğrenmek istiyorum.şimdiden teşşekkürler. iyiki varsınız arkadaşlar..

arkadaşlar yok mu yardım edicek bi arkadaşımız lütfen bekliyorum. mesela evimdeki prizi nasıl ölçerim bu alet ile onu bile bilmiyorum

ölçü aletin pensampermetre dir.üzerindeki seçici anahtarı ACA kısımda (200A-500A)ayarladığına (yandaki mandal yrdmyla kabloyu içine al)amper ölçümü,şuanki kablo bağlantısıyla(ACV- DCV KISMINDA)voltaj ölçümü,kablolar aynı konumda (buzzer-omaj kısmında) kablo,devre,bobin,vs kontrolu yapabilirsin.kolay gele

arkadaşım çok sağol ilgilendiğin için , ama kusura bakma ya biraz anlayabildim yani daha önce hiç kullanmadım mesela şu an evdeki prizin hangi kısmına hangi kabloyu değdirsem voltajı amperi nasıl ölçerim onu bile bilmiyorum. yada bi anahtar yada bi buton geçiriyor mu iletiyor mu bunları da öğrenmem lazım yani detaylı bi anlatım yapabilirseniz lütfen...

kardeş..seçci anahtarı ACV kısmına al (resimdeki kablo bağlantısı aynı kalsın)probları priz uçlarna değdir (voltaj ölçümü).

evet yaptım bunu allah razı olsun arkadaşım 230 volt değeri gördüm . seçiçi anahtarın diğer bölümlerinide anlatsan sana zahmet

anahtarı buzzer(ses sinyali) olan kısma al, kablolar aynı,anahtar,bobin vs ne ölçeceksen iki kablo yardımıyla ölç........dikkat........ölçüm yaptığın malzemede enerji olmasın.önce emniyet....

bunuda öğrendim sistem45 valla çok sağol iyiki ilgileniyosun. başka öğrenmem gerekn ne var ?

bunuda öğrendim sistem45 valla çok sağol iyiki ilgileniyosun. başka öğrenmem gerekn ne var ?

öğrenmen gereken tek şey yanlış konumda asla voltaj ölçme.yoksa ölçü aletin hakkın rahmetine kavuşur.mesela ohm kademesinde voltaj ölçersen ölçü aletin bozulur buna çok dikkat et..

kardeş bizim kullandığımız avometrelere pek benzemiyor ama bildiğim kadarını anlatayım istersen?

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,955
Son üye
seggzsy

Yeni konular

Geri