Elektrikle Uğraşan Kişi Nasıl Bir Ölçü Aleti Seçmeli

1 - çin malından uzak duracaksın
2 - fluke alacaksın

sevgili kardeşim yeni başlıyorsan eğer analizer alacak kadar çok fazla paralar ödemene gerek yok bence. fluke marka pikleri de ölçebilen kullanışlı ölçü aletleri piyasada mevcut .bence böylle bir ölçü aleti alman yeterli olur. kolay gelsin

Arkadaşlar;

yeniliklere açık olun ve alışkanlıklarınızı değiştirin, bilinen her marka kalitedir anlamına gelmez. Fiyat/performasn olarak size aşağıdaki ürünü öneririm.

Ürün ile;

kW, kVar, kVA, Cos, Faz sırası, AC/DC Akım-gerilim, 500 micro-saniye hassasiyet ile motor kalkış akımı ölçümlerini yapabilirsin. Tabii, direnç buzzer vs standart onları söylemiyorum bile, kompanzasyon ve motor lar ile uğraşıyorsan bu ürünü al gerisini düşünme...

http://www.sgemuhendislik.com/Uploads/F09.pdf

Bende biraz araştırdım ve kyoritsu marka pens ampermetre aldım.True rms özellikli ve ac-dc amper ölçebiliyor.aslında aklımda fluke vardı ama çok pahalı bizim ülkede.ben 500 liraya aldım.aynı özellikde fluke 800 liraydı.benimkide japon fakat tayland üretimi.kalitesi fena sayılmaz.bakalım ölçtükçe görücez.

Arkadaşlar çok güzel bilgiler paylaşıyorsunuz ben sektörde yeniyim tavsiyelerinizi beklerim:)

bence protek 506 ideal bir ölçü aletidir.hem pahalı değil hem sağlam.yıllarca kullan.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri