VC 9808L ölçü aleti tavsiyeniz.

Kazım abinin tavsiyesi üzere lc metreyi tamamladım sonuçlar iyi yalnız stroflex kondansatör bulamadığımdan polyester kullandım ölçümlerde çok az farklar oluyor.Resimde 10uf tantal kondansatör 9.54 olarak ölçtü.Belki kondansatörün değeri o kadardır. :) Yinede idare eder.Kondansatörleri çok aradım sizin bildiğiniz ,duyduğunuz, gördüğünüz bir yer varsa belirtirseniz sevinirim.Bu arada Kazım abi sana çok teşekkür ederim.Çok yardımın oldu hakkını helal et.
IMG_20150218_105750.jpg
IMG_20150218_110644.jpg
IMG_20150218_111029.jpg

Elinize sağlık çok güzel olmuş veysel hocam.. Güle güle kullanın..

bende yapcam.. Kafayı boşaltabilirsem.. işleri yoluna sokabilirsem..

Abi kristalin filitre kondansatörleri yok, dirençler yüksek töleranslı,kondansatör seramik, nasıl oluyor...:confused:

Önemli olan bu :
thomson.png

Ben uzun zamandır smd elemanlar kullanıyorum.
Zamanında denemek için bu pcb yi basmıştım.
Uğraşmamak için mevcut şekli ile.
Kristalin kondansatörleri lehim tarafında smd.
Dirençlerin toleranslarından ziyade ölçülerek takılmaları önemli.
Yani doğru değeri takarsan sorun yok.

Açılışta otomatik olarak kalibre eder kendini.
Röle o iş için , test elemanını devreye alır kalibre eder ve çıkarıp normale döner.

@veysel hayırlı olsun inş nasip olur yaparım ... maliyet ne çıktı?

Maliyet bişey değil 50-60 tl gibi kapatırsın olayı.Zaten malzemelerin yarısı senin elinde vardır.Önemli olan malzemeleri bulabilmek.

Maliyet bişey değil 50-60 tl gibi kapatırsın olayı.Zaten malzemelerin yarısı senin elinde vardır.Önemli olan malzemeleri bulabilmek.
Dostum yok malzeme, zaten çoğu pasif eleman, ekran filan sorun değil Çorlu da olsa 2 gün dişimizi sıkar getirtirim geç yaparım sonuçta iş bitim sözleşmesi yok :). Memleket Diyarbakır mıydı, sıkıntı sebebi?

@KAZIMUGUR Ustam esr rakamı vermek yerine "ok" "bad" veya türkçe yapılsa hatta gülen asık surat yapma konusunda yardımınız dokunur mu?

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri