Arduino

Abit07

Üye
Lütfen yardım edin otomatik sallama beşik yapmak istiyorum ama kodları birleştirmesini bilmiyorum
malzemeler
arduino
servo motor
ses sensörü

Efendim actiginiz başlık "arduino". Konunu ozetleyen bir başlık değil. Şöyle yazabilirdiniz; "arduino ile beşik projesi" vs. Ki sonradan biri google amcada arattığında misal besik projeleri diye. Karsisina bu başlık çıksın ve faydalansın. Değilmi efendim. Lutfen basliklarimizi durumu en iyi aciklayacak sekilde yazalım. Ve sizin için diyorum tam olarak ne yapmak istediğinizi, hangi adıma kadar ilerlediginizi daha net bir sekilde açıklarsanız forumdaşlarim daha net ve açıklayıcı cevap verirler.

Efendim actiginiz başlık "arduino". Konunu ozetleyen bir başlık değil. Şöyle yazabilirdiniz; "arduino ile beşik projesi" vs. Ki sonradan biri google amcada arattığında misal besik projeleri diye. Karsisina bu başlık çıksın ve faydalansın. Değilmi efendim. Lutfen basliklarimizi durumu en iyi aciklayacak sekilde yazalım. Ve sizin için diyorum tam olarak ne yapmak istediğinizi, hangi adıma kadar ilerlediginizi daha net bir sekilde açıklarsanız forumdaşlarim daha net ve açıklayıcı cevap verirler.
cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. proje şu şekilde olacak
arduino ile servo motor kontrol etmek ses sensöründen gelen sinyal arduino komut verecek servo motor 5 dakika buyunca 180 derece açı çalışacak yani sürekli çalışmayacak.

benim soruna gelince benim arduino kod yazma bilgim sıfır derece bende kopya yapıştır yönetimiyle yapıyor internetten servo kodları yaptım çalışıyor ses sensörü kodlarıda çalışıyor ama birlikte kullanmsını bilmiyorum internette aradım taradım bulamadım umarım açıklayacı olmuştur

cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. proje şu şekilde olacak
arduino ile servo motor kontrol etmek ses sensöründen gelen sinyal arduino komut verecek servo motor 5 dakika buyunca 180 derece açı çalışacak yani sürekli çalışmayacak.

benim soruna gelince benim arduino kod yazma bilgim sıfır derece bende kopya yapıştır yönetimiyle yapıyor internetten servo kodları yaptım çalışıyor ses sensörü kodlarıda çalışıyor ama birlikte kullanmsını bilmiyorum internette aradım taradım bulamadım umarım açıklayacı olmuştur
Anladım. Proje yaparken adım adım ilerlemelisiniz. 1. Projenin konusunu seçmek · 2. Bilgi toplamak · 3. Bilimsel yöntem · 4. Kontrollü deney yapmak ve sonuçları kaydetmek ... siz şuan projenin konusunu belirlediniz.

Bir sonraki aşama 2.bilgi toplamak. Yani o dediğiniz kod orneklerini bulmak, arsivinize almak. Bir proje yaparken her zaman ama her zaman projeye dair bir klasör açın. Proje ile ilgili jpg, kodlar, pdfleri orda arsivleyin daginik olmasin. Bir metin dosyasina ilerlediğiniz aşamaları kaydedin. Misal servo örneğini aldiniz. Hangi siteden aldıniz? Bunu kaydet, ilerde lazım olabilir.

Bir sonraki aşama 3. Bilimsel yontem. Varsayımda yani ön tahminde bulunun. Varsayımınızı gösterecek deneyler nasıl olabilir, hangi malzemeleri kullanabilirsiniz, hangi ölçümleri yapabilirsiniz?

Bir sonraki asama 4. Kontrollu deney yapmak ve sonuçları kaydetmek. Servo orneginizi acin ve inceleyin. Satır aciklamalarini okuyun. Hangi komutun, hangi satirin ne ise yaradigini anlamaya calisin ve biraz kod ile oynayin. Yapamiyorsaniz acin en basit servo kontrol kodunu ondan ilerleyin. Bıçak tutmayi bilmeyen birine salata yap desek yapamaz. Bu yüzden en bastan oturta oturta ilerleyin ki hem proje size bisey katsin hemde sizin projeniz olsun. Anlamadan ilerlerseniz sıkılırsınız, bıkarsınız, ki böyle birsey istemiyoruz. Kodların mantigini kavramaya baslayinca algoritma yavas yavas kafanizda oturacaktır. Servoda ilerleyince ses sensorinden alinan tepki yerine bi buton koyarak basitten baslayabilirsiniz. Buton 1 ise besigi 5 dk salla tarzinda. kisacasi Bu aşama en buyuk asamalardan biri buraya kadar gelmeye çalışın. Ilerlemelerinizi paylaşın.
Ve sunu hic bir zaman unutmayın. Kodlama copy-paste ile ogrenilmez. Asla ve asla kopyala yapıştır yapmayin. Yazın. Elleriniz alışır. Yazarak çalısmanin faydalı olduğu gibi...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri