Arduino ve Uçuş kontrol kartı hakkında

Merhabalar,

Bir quadcopter yapmayı düşünüyorum. Bunu Arduino ile yapacaktım fakat araştırmalarıma göre, Uçuş kontrol kartı ile bunu yapmam daha mantıklıymış. Çünkü, arduino'nun işlemci güçleri bunun için çok yetersiz ve arduino için uçuş sistemi yazmam gerekiyormuş. Ben ise, arduino ile yapmanın daha mantıklı olduğunu düşünüyordum. Bu konu hakkında beni aydınlatabilecek var mı?

Uçuş kontrol, telemetri ile ilgili gereken bütün algoritmalara, matematiksel hesaplara ve dijital otomatik kontrol sistemine hakim iseniz, arduino mu yoksa başka bir işlemci mi diye sormanız mantıklı. Ama bunlar çok ileri düzey konular. O yüzden sormak zorundayım, bu konulara hakim misiniz. Eğer öyle ise, yapılması gereken hesapların doğası (floating point işlem gerekiyor mu? trigonometrik, logaritmik, karekök alma gibi işlemler gerekli mi?) ve saniyede yapılması gereken hesaplama sayısı hakkında bize bilgi verin ki ona göre biz de diyelim, arduino yeterli veya yetersiz diye. Ama bu konulara hakim değilseniz, mecburen hazır bir uçuş kontrol modülü alacaksınız ve onu kullanacaksınız, yani arduino gibi bir şeçeneğiniz yok ...

Uçuş kontrol, telemetri ile ilgili gereken bütün algoritmalara, matematiksel hesaplara ve dijital otomatik kontrol sistemine hakim iseniz, arduino mu yoksa başka bir işlemci mi diye sormanız mantıklı. Ama bunlar çok ileri düzey konular. O yüzden sormak zorundayım, bu konulara hakim misiniz. Eğer öyle ise, yapılması gereken hesapların doğası (floating point işlem gerekiyor mu? trigonometrik, logaritmik, karekök alma gibi işlemler gerekli mi?) ve saniyede yapılması gereken hesaplama sayısı hakkında bize bilgi verin ki ona göre biz de diyelim, arduino yeterli veya yetersiz diye. Ama bu konulara hakim değilseniz, mecburen hazır bir uçuş kontrol modülü alacaksınız ve onu kullanacaksınız, yani arduino gibi bir şeçeneğiniz yok ...
Cevabınız için teşekkür ederim, matematiksel düzeyde duruma hakim değilim, sadece yazılımsal düzeyde hakimim (C# || Java || PHP). Bu yüzden tercihim uçuş kontrol modülünden yana olacak, tekrardan teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri