Arduino ile basınç sensörünü okumak

Arduino ile her türlü olur, SPI yolundan 16bit ADC ile haberleştirirsin olur biter. Ben direk kullanım için söyledim. Çok kritik bir hesaplama yapacaksanız(mBAR(milibar)) ADC kullanmanızı tavsiye ederim.
Misal bunlardan ben aldım, denemedim henüz. Böyle bir şey kullanman parazit konusunda başının çok daha az ağırmasını sağlar.
Bir işe nasıl başlarsan öyle biter, skala küçük aynı zamanda step de küçükse adc kullanmanda fayda var.

0-5 Volt ve 1-5 Volt benim canımı okudu arduinoda. Forum Sn.@MAIN_LOOP yardımcı oldu çözdüm onun sayesinde. Değer analog oldumu gürültü sorunu ortaya çıkıyor, özellikle 0-5V/1-5V/0-10V gibi sensörlerde. 4-20 mA bunlara göre daha iyi.

Saygılar....

Yüksüklü yaptım. Havşa bana zor geliyor.
Saygılarımla

Yüksük daha kolay, peki manometre ve boru bağlantısının yeri boru dişimi (G veya Rp)? Birde yüksüklü bağlantının olduğu kısım, burası da boru dişimi? Boru dişiyse bu tip somunu nereden aldığınızı yazabilir misiniz?

Saygılar...

Yüksük daha kolay, peki manometre ve boru bağlantısının yeri boru dişimi (G veya Rp)? Birde yüksüklü bağlantının olduğu kısım, burası da boru dişimi? Boru dişiyse bu tip somunu nereden aldığınızı yazabilir misiniz?

Saygılar...
İnç olduğunu biliyorum. Yarın dişleri diş tarağı ile ölçer, adresi de yazabilirim. Saygılarımla.

İnç olduğunu biliyorum. Yarın dişleri diş tarağı ile ölçer, adresi de yazabilirim. Saygılarımla.
Teşekkür ederim.:)

İnç başına 14 veya 19 dişse muhtemelen boru dişidir. 1/2'' için yaklaşık 21 mm, 1/4 '' için 13.16 mm civarında olmalı dış çap.

Saygılarımla....

@alpernbugra , bu akşam için ölçerim diye söz vermiştim. Ancak arabamla ilgili bir sıkıntım bütün günümü aldı. Yarın kısmetse bakacağım. Kusura bakmayın. Saygılarımla

@alpernbugra , bu akşam için ölçerim diye söz vermiştim. Ancak arabamla ilgili bir sıkıntım bütün günümü aldı. Yarın kısmetse bakacağım. Kusura bakmayın. Saygılarımla
Hayırola, arabanın nesi var? :) ne kusuru hocam.

Saygılar.....

@alpernbugra , Bugün arabayı muayeneye götürüyordum, istasyona 100 mt kala bir hayalet tümseğe denk geldim. Karter delindi. Trafik zaptı, çekici, anlaşması olmayan servise gidip geri gelme sonucunda akşam oldu bende pert oldum :D

Forum istatistikleri

Konular
128,319
Kullanıcılar
450,156
Son üye
oguz24

Yeni konular

Geri