Arduino bme280 gürültü engelleme

brsbnkc

Üye
Merhaba,

Arduino uno ile bme280 ve rtc kullanarak ortamdaki çevresel değerleri okuyup zaman damgası ile logluyorum. Bu şemada bme280 sensörüm arduinoya i2c protokolü ile 1 mt mesafede takılı aralıklarla gürültüden dolayı sensörden gelen veriler bozuluyor kapatıp açmadan düzelmiyor burada nasıl bir geliştirme yaparım elektronik devre olarak herhangi bir direnç veya kondansatör kullanmıyorum şuanlık

teşekkür ederim rica etsem 3. maddede ki kapasitör bağlantısını nasıl yapacağımı anlatabilir misiniz.

Bu şekilde. Aynı işlemi Vin ve gnd pinleri arasına da uygulayın.

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2023-08-17 135202.png
    Ekran görüntüsü 2023-08-17 135202.png
    24.1 KB · Görüntüleme: 18
Sensör beslemesini dışardan bağladığım adaptör üzerinden alıyorum direk arduino üzerinde ki bu bağlantıları kullanmıyorum fark eder mi

Ekte voltaj bağlantı şemamı çizmeye çalıştım 5v adaptörüm var burada breadboard + ve - uçlar gidiyor arduinoya ise ek yaptığım jack kablosu ile besliyorum. Bunun üzerinden yardımcı olabilirmisiniz.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    25.6 KB · Görüntüleme: 14
Belirttiğiniz programlarda sensörleri bulamadım yine paint üzerinde renklendirerek çizim yaptım.
5 voltla arduino beslenmez
12V adaptör ile direk arduino giriş yapsam arduino üzerinden breadboard +5 ve gnd versem sorunum çözülür mü

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    25.5 KB · Görüntüleme: 15

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular