arabadan enerji alma

arabadan 220v elektrik kullanmak için
ürünü ben buldum ama .700W ben daha yükseyini arıyorum
yerini bilen yada yapan varmı

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
arabadan 220v elektrik kullanmak için
ürünü ben buldum ama .700W ben daha yükseyini arıyorum
yerini bilen yada yapan varmı

neyi buldun kardeşim fakat soruna cevap vereyim.12 ya da 24 v dan 220 ac almak için cihazhazlara invertör denir.600-700 watt ortalama 150-250 tl ye bulursun 2kwa hatta 3 kwa bile var ama çok pahalı 2500 3000 4000 lira tutar.

ben ufak tefek işler için ihtiyaca göre ups bağlayarak iş görüyorum.tabii aküsü bitmiş ups ler.kontrollü ve güvenli bağlaman şartı ile.tabii en önemlisi kalın ve güçlü bir kablo kullan mutlaka fazla olsun kalınlığı.meafeyi de kısa tut.ayrıca çıkıştan da kısa metrajda kullan.örneğin geçen yaz tatilde arabada bulunan 600watt ups ile küçük saç kurutma makinemizi direk arkasındaki çıkış prizinden kullandık fakat 6 metre uzatma kablosu ile ups bayılıyor.anla işte.

Arabalarda genelde 12 volt 60 Ah akü kullanılıyor. 12*60=720 watt eder . kayıpları hesap ederseniz, 700 wattlık inverter çok bile. Daha fazlasına, akünüz ne kadar dayanabilir ki?

Arabalarda genelde 12 volt 60 Ah akü kullanılıyor. 12*60=720 watt eder . kayıpları hesap ederseniz, 700 wattlık inverter çok bile. Daha fazlasına, akünüz ne kadar dayanabilir ki?

Kapasite yarılara kadar inerse marş basmayacaktır.Eğer arabanın alternatörü güçlü ise motor çalışırken kullanılabilir.Tabi diğer alıcılarıda hesaba katmak lazım.

arakadaşlar bu işi ambuşlans ve acil araçlarda yapıyoruz önemli olan akü değil burda gözden kaçırmayın . zaten araba dururken bu cihazlar çalıştırılmamaya özen gösterilir araba giderken çalışmalı bunun içinde şarj alternatörünün en az 90 100 amp lik olmasına dikat edin derim
kolay gelsin

araç isuzu minibüs
ben zaten motoru çalıştırmayı göze aldım belirli aralardada

isuzu minibüs ise, muhtemelen 100Ah akü vardır. Oto elektriğinden anlamam ama, Turkuazlarda 80 amper şarj dinamosu kullanılıyor diye okumuştum( bu arada şarj dinamosu ile, alternatör denilen şey aynı şey galiba. Ben dc üretiliyor sanıyordum ama, siz alternatör dediğinize göre, alternatif üretiliyor sanırım.) sonuçta turkuazda 80 amper alternatör kullanılıyorsa, sizinkinde daha düşük olmalı. ama 80 ise, gerilim de 12 volt ise, 80*12= 960 eder. Kayıpları ve aracın diğer ihtiyaçlarını düşersek, 700 anca kurtarır.
Seçim otobüsü ya da minibüslerine dikkat ettiğimde, bagaja dizel ya da benzinli jeneratör koyduklarını görüyordum. Artık inverter teknolojisinden haberleri mi yoktur, yoksa güçlü bir inverter minibüste çalıştırılamıyor mudur, bilmiyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri