Araba cd mp3 çalar arızası

sn.hocam.
hoparlörlerin üzerindeki bilgiler zaman zaman yanıltıcı olabiliyor.nedeni, hem müşteriyi kandırmak (ne kadar güçlü o kadar iyi),hem de ticari anlamda bir takım vergi mevzuatları nedeniyle hoparlör üzerindeki teknik bilgiler yanıltıcı olabiliyor.
dolayısıyla hoparlörün ve mıknatıs'ın çapı, gücü hakkında bilgi verebilir.bize birkaç açıdan foto yüklerseniz,sorunun kaynağını daha çabuk buluruz.
size başka bir tavsiyede daha bulunabilirim.cihazda 4 çıkış olduğuna ve siz sadece ikisini kullandığınıza göre,hoparlör bağlantılarını diğer kullanmadığınız çıkışlara bağlayın.sorunun cihazdan mı hoparlörlerden mi olduğu ortaya çıkacaktır diye düşünüyorum.iyi çalışmalar.

Saygıdeğer Ustalarım Merhabalar...Bugün cd çalar ve hoparlörlere iyice göz gezdirdim.. Hoparlörlerde ortasında bulunan ( isminin ne oldugunu bilmiyorum) parçayı iyice incelediğimde sanki gövdesine bolca 502 yapıştırıcı akmış gibiydi. Bu diğer hoparlör için geçerli.. Ayrıca hoparlör ortasında bulunan parça eğri bir biçimde duruyordu.. Cd çaları çalıştırdığımda kağıt konilerinden ses geliyordu..

Ayrıca en önemli tespitim şuydu: Ustalarım cd çaları çıkardım aküden gelen + ve - uçları bir ek kablo yapılarak cd çalara giriyordu. Fakat bu ekte + ve - uçları birbirine değecek pozisyonda sarılmış ve bantlanmıştı. Acaba bunların birbirine değmesi sonucu hoparlörler arızalanmış olabilir mi? Saygılar ve sevgiler...

Saygıdeğer Ustalarım Merhabalar...Bugün cd çalar ve hoparlörlere iyice göz gezdirdim.. Hoparlörlerde ortasında bulunan ( isminin ne oldugunu bilmiyorum) parçayı iyice incelediğimde sanki gövdesine bolca 502 yapıştırıcı akmış gibiydi. Bu diğer hoparlör için geçerli.. Ayrıca hoparlör ortasında bulunan parça eğri bir biçimde duruyordu.. Cd çaları çalıştırdığımda kağıt konilerinden ses geliyordu..

Ayrıca en önemli tespitim şuydu: Ustalarım cd çaları çıkardım aküden gelen + ve - uçları bir ek kablo yapılarak cd çalara giriyordu. Fakat bu ekte + ve - uçları birbirine değecek pozisyonda sarılmış ve bantlanmıştı. Acaba bunların birbirine değmesi sonucu hoparlörler arızalanmış olabilir mi? Saygılar ve sevgiler...
Bu şekilde tesisat hop değilde çıkış entegresine zarar verir Hocam saygılar fotoları bekleriz:)

Bu şekilde tesisat hop değilde çıkış entegresine zarar verir Hocam saygılar fotoları bekleriz:)
Bozuk entegre de zaten hoparlörleri bozmaz mı?
Tebrik ederim By Lent Ustam..Bugün 3-4 tane elektronikçiye gittim..Olayı anlattım. Onlar da sizin gibi çıkış entegresinde sorun olduğunu ve entegre çıkışı voltu yüksek verip hoparlörleri yakabileceğini söyledi.

O halde cd çalara giden + ve - uçları kısadevre olma durumunda çıkış entegresini yakabilir veya zarar verebilir diyebilirz öyle mi? O halde cd çaları montesini yapan usta buradan suçlu çıkıyor anladıgım kadarıyla...Çünkü bu olay cd çaları aldıgımız günden beri süregeliyor...

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri