Goldmaster Oto cd çalar arızası

ademf_6060

Üye
Önelikler bütün kontrolkalemi üyelerine merhabalar.Arkadaşlar aslen anakart tamircisiyim.Bugün aracıma bindim cd çaları açtım aradan 5 - 10 dk sonra lcdsi yanıp sönmeye başladı söktüm dağıttım bi yerinde bi problem bulamadım pekte anlamam oto cd çalardan acaba bu problem neyden kaynaklanabilir.Bu arada tokatda yaşıyorum burda herşey çok pahalı o yüzden yaptırmak istemiyorum şimdiden çok teşekkürler..

arızanızı biraz daha detaylı yazabilirseniz size yardımcı olabiliriz.sizin dediğinize göre iki farklı yorum yapılabilir.1.si 5-10 dk sonra lcd ekran normalken yanıp sönmeye başlıyor.2.si lcd ekrana görüntü 5-10 dk sonra gelip yanıp sönüyor gibi ayrıntıları yazarsanız beraber bi çözüm ararız kolay gelsin...

Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.Durum şöyle müzikte bir sıkıntı yok çok güzel çalıyor ancak lcd deki ledler yanıp yanıp sönüyor bazen hiç yanmıyor bazende hiç sönmüyor doğal olarak aksam gözümü alıyor.Gündüz ışık olduğu için görüntü geliyor.

Adem bey arızanızın nedeni temazsızlık.Lcd ekran şaseye iki şekilde bağlı olabilir ya flex kablo(kağıt şeklinde ince ve uzun)yada soft iletken damarlı (süngere benziyen cep telefonu ekranlarındakinden) bunların bağlantı noktalarını ve bu barçaları bi kontrol edin.bağlantı noktalarını alkolle bi temizleyin soketlerin yerine sıkıca oturmasını sağlayın herhangi bi kopukluğun olup olmadığına bakın derim kolay gelsin...

Anladım Semih bey çok teşekkür ediyorum ilginiz için.Dediğinizi bir deniyelim.

sorun bulundu ledler geçmeye yakınmış kondanstör ve sigortadaki lehimler çatmalış.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri