Arızalı kettle

FethiErol

Üye
Merhaba. Yardıma ihtiyaç var. Bir kettle var. Ancak power düğmesine basmadan direkt çalışmaya başladı. Ve kaynayıncada durmuyor. Termostat arızası olduğunu düşündüm yenisiyle değiştirdim. Ancak sorun düzelmedi. Sap kısmında elektronik bir kart var. Kart üzerinde diyot, direnç ve kondansatör olduğunu görüyorum. Bunlardan biri arızalı ise bu sorunu yaratır mı. Teşekkürler.

Kart üzerinde diyot, direnç ve kondansatör olduğunu görüyorum. Bunlardan biri arızalı ise bu sorunu yaratır mı.
eğer arıza var ise mutlaka sorun çıkartacaktır. ölçü aletiyle ölçüm yapıp kontrol etmek gerekir. eğer yapamıyorsanız lütfen bir servise götürün.

Elektronik kartta yanık, kopuk vs komponent varmı yokmu önce gözle sonra devrenin çalışma prensibine göre ölçümler yapılmalı.
En azından bir resim atsaydınız gözle görülen bir durum varsa üstatlarımız yardımcı olacaktır.

Elektronik kartta yanık, kopuk vs komponent varmı yokmu önce gözle sonra devrenin çalışma prensibine göre ölçümler yapılmalı.
En azından bir resim atsaydınız gözle görülen bir durum varsa üstatlarımız yardımcı olacaktır.

Ekli dosyalar

• IMG_20210412_172754.jpg
    IMG_20210412_172754.jpg
    227.9 KB · Görüntüleme: 33
gözle görülen bir bileşen yok gerekli ölçümleri yaptınız mı?

Kart temiz gözüküyor. Resimde anca bu kadar çıkıyor. O devre elemanlarında sıkıntı varsa devre otomatik kapanmış olabilirmi.

ben buradan ölçüm yapıp arızayı tespit edemeyeceğime göre, ya siz sağlam bir avometre ile bilgi sahibi olunuz yada bir tamirciye servise baktırınız. kusuruma bakmayınız fotoğraftan bu kadar yardımcı olabiliyorum

ben buradan ölçüm yapıp arızayı tespit edemeyeceğime göre, ya siz sağlam bir avometre ile bilgi sahibi olunuz yada bir tamirciye servise baktırınız. kusuruma bakmayınız fotoğraftan bu kadar yardımcı olabiliyorum
Çok teşekkür ederim.hayırlı akşamlar.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri