arçelik klimam ısıtmıyor

mr.serkan

Üye
klimam soğutmada herşey normal. sorun ısıtmada iken . ısıtmada dış ünite fanı calışmıyor. bir sure sonra dış ünite termik açıyor ve dış ünite duruyor ne yapmalıyım.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Adaş ,

Dış ünitede batarya sıcaklık sensörü var mı kontrol ediniz. Sensör var ve çalışmıyorsa yada yerinden oynamışsa batarya sıcaklığını görmüyor ona göre fanı kontrol edemiyor olabilir.

Soğutmada normal çalışıyor ısıtmada çalışmıyor ise aklıma gelen durum bu.

kolay gelsin.

Cek valf uzerindeki kilcal tikali olabilir. Dis unite klemensde 2 ve 5 numarada 220 varsa dis fan , 2 ve 4 numarada 220 volt varsa 4 yollu ceker. Eger bu degerler yoksa kart yada boru sensoru olabilir.

sağol adaş verdiğin bilgi işime cok yaradı teşkkur ederim adaş..... iç ünite kartını soktum dış fanı kontrol edecek bir röle göremedim. iç ünite boru ve ortam sensörleri değiştirdim diş üniteyi ulaşmak biraz zor. uzun merdivene ihtiyacım var sanırım.....

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,368
Kullanıcılar
450,242
Son üye
Zaleucus

Yeni konular

Geri