Klimadan gelen ses

ErhanST

Üye
Ustalar kolay gelsin. 12.000 BTU bir klimam var. Memnunum, yalnız bugün bir şey dikkatimi çekti, bir bilene sorayım dedim. Isıtma modunda çalışırken cihazdan "fuffff" diye tabir edeceğim bir ses geldi, birkaç dakikalığına cihaz duraksadı, tekrar çalışmaya devam etti. Sorunsuz çalışıyor şu an. Voltaj mı oynadı deseniz fark etmedik, ışıklar açık. Dış ünite mi dondu derseniz, öyle bir hava yok. Zaten baktım, donma emaresi yok petekte vs. Sebebi ne olabilir?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Muhtemelen defrost işlemini gerçekleştirmiştir.

Bu ses geldiğinde iç ünite bir sure durdu mu sonra çalıştı ise dış ünite buz çözme işlemine geçmiştir.

O sesin tek açıklaması bu. Yer neresi?

Ustalar kolay gelsin. 12.000 BTU bir klimam var. Memnunum, yalnız bugün bir şey dikkatimi çekti, bir bilene sorayım dedim. Isıtma modunda çalışırken cihazdan "fuffff" diye tabir edeceğim bir ses geldi, birkaç dakikalığına cihaz duraksadı, tekrar çalışmaya devam etti. Sorunsuz çalışıyor şu an. Voltaj mı oynadı deseniz fark etmedik, ışıklar açık. Dış ünite mi dondu derseniz, öyle bir hava yok. Zaten baktım, donma emaresi yok petekte vs. Sebebi ne olabilir?
Dış ünite donmasada defrost yapabilir. Ses Serkan abinin dediği gibi onda gelir.

Muhtemelen defrost işlemini gerçekleştirmiştir.

Bu ses geldiğinde iç ünite bir sure durdu mu sonra çalıştı ise dış ünite buz çözme işlemine geçmiştir.

O sesin tek açıklaması bu. Yer neresi?
Tam olarak böyle oldu ustam. Mersin

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri