Arçelik 8810sbs nf buzdolabında dondurucu bölümü fanı dönüş yönü?

giryanmavi

Üye
Fan değişimi yaptım. Dönüş yönü ters gibi geliyor. Bu fan hangi yöne dönmeli. Şuan saat yönünün tersine dönüyor.

IMG_20230826_120933.jpg

Fan şekli itibari ile doğru dönüyor gorunuyor.
Eski fani gorebilir miyiz?

Cevap için teşekkür ederim. Değişen fanın motoruydu. Yani pervane kısmı değişmedi. Resimdeki aynı zamanda eski pervane.
Buzdolabı gardrop şeklinde. Dondurucunun sağ tarafında normal buzdolabı kısmı var. Ve fanın sağında bir hava kanalı var. Saat yönünün tersine dönerek o kısma üfleme yapabilir mi?

Simdi bir videoda izledim.

Bu kanat formunda saat yönü gorunuyor. İlginç.

Videonun 09:56 süresinde fan çalışmaya basliyor. Oraya dikkat ederseniz dönüş yönü saat yönünde olmali.

Son düzenleme:
:) Benim kafamı karıştıran da tam olarak bu video olmuştu. Bendeki fan da bununla aynı, montaj yerleri farklı ( dondurucu kısmın üst arka bölümünde yer alıyor) Yeri sebebiyle yine de farklı yönde dönebilir diye ihtimal vermiştim ama sanırım hatalı bir durum var.
Yarına daha çok netleşir. Şuan çalışıyor. Bakalım soğutma performansı nasıl olacak.

Fani çıkartıp 180 ° döndürüp takma şansınız yok mu? Buzlugu komple gorebilir miyiz? Hava kanalını ufmele ve emis ağızlarının yerini biliyorsanız dönüş yönünü söyleyebilirim.

Bu fan ters çalışırsa da soğutur ama az soğutur. Yada içi boşken soğutur ama içi dolunca yetersiz gelebilir.

Serkan Bey çok teşekkür ediyorum. Öncelikle ben fanının pervane kısmını ters takmışım. Dediğiniz gibi 180 derece döndürüp taktım. Parça resimlerinden anladığım kadarıyla zaten böyle olması gerekiyormuş. Ki şuan emiş yönü değişmiş oldu. Sorun çözülmezse yine değerli yorumlarınıza başvuracağım.

download.jpeg

Serkan Bey çok teşekkür ediyorum. Öncelikle ben fanının pervane kısmını ters takmışım. Dediğiniz gibi 180 derece döndürüp taktım. Parça resimlerinden anladığım kadarıyla zaten böyle olması gerekiyormuş. Ki şuan emiş yönü değişmiş oldu. Sorun çözülmezse yine değerli yorumlarınıza başvuracağım.

Ekli dosyayı görüntüle 100702

Evet bu şekilde. Sorunsuz çalışacaktır.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri