slm usta aynı arza kodu benim dolaptada var bu defroz hatasını nasıl gideririm

bu konuyu okuyarak..

forum kurallarını neden okumam gerekiyor anlamadım yazdığım yazıda negibi sakınca var sence f3 hatası benim buzolabındada var dedim hatayı nasıl giderebilirm yazdım bu yazıda kurallara aykırı ne olabilir ve bilgi paylaşılmıyacaksa bu forma üye olmamın ne anlamı kalıyor sence

forum kurallarının size yazdığım mesaj ile ilgisi yok. forum kuralları muhabbeti benim imzamda yazıyor. hatırlatma amaçlı.

konu içinde ise F3 arızasının anlamı ve defros arızasının sebepleri açıkça yazılı

kusura bakma ben yanlış anlamışım pardon

gördümde bu defroz rezistansı dolabın neresinde motor bölümümü buzluk bölümündemi

Moderatör tarafında düzenlendi:
buzluk bölümünde. karşıdaki kapağı sökün çıkartın. soğutucu peteğin altında. yaklaşık 30-35 cm uzunluğunda cam tüp ısıtıcı. temini biraz zordur.

ar815 nf buzdolabı için servise sormaya gitti babam. makine 20 saatte bir f3 yazıyormuş. bende sizin yazdıklarınıza bakarak rezistansı sormaya servise yolladım. ama kafamı kurcalayan 20 saatte bir bu uyarıyı yapması başka biryerindede sıkıntı olabilirmi acaba. ve sorun bu rezistanssa arızalı olduğunu uçları arasını avometre ile direnç ölcerek anlayabilirmiyiz. ve bu rezistans ise arızalı nasıl bulurum serviste yoksa.

evap altındaki cam tüp ısıtıcı / defros ısıtıcısı arızalı , kırıktır. değiştirmek gerekli. yetkili servisde temini yok piyasada araştırma yapmanız gerekiyor

bunu nasıl aramam lazım. şimdi makine agır aksakta olsa çalışıyor söküp numarasına tipine bakma şansım yok. temin ettikten sonra değişime gideceğim. bu sebeple bunun tipi numarası cinsi varsa yazarsanız sevinirim. şimdiden teşekkür ederim.

nofrost bölümünün karşı kapagı söktüm.altında köpük var onuda düzgünce çıkardım onun altında karlanmış şekilde bekleyen evap çıktı ortaya ama rezistans bu evapın altında ise ulaşmak çok zor evap sökülüp yukarı çekilecek sonra altından rezistans sökülecek benim görebildiğim kadarıyla böyle sizlerin bildiği daha kolay bir yol varmı? mesela alt taraftan sökebileceğimiz ve ulaşabileceğimiz bir yer varmı?

nofrost bölümünün karşı kapagı söktüm.altında köpük var onuda düzgünce çıkardım onun altında karlanmış şekilde bekleyen evap çıktı ortaya ama rezistans bu evapın altında ise ulaşmak çok zor evap sökülüp yukarı çekilecek sonra altından rezistans sökülecek benim görebildiğim kadarıyla böyle sizlerin bildiği daha kolay bir yol varmı? mesela alt taraftan sökebileceğimiz ve ulaşabileceğimiz bir yer varmı?

buzun erimesini bekleyin. buzluğu biraz yukarı kaldırıp kenara alıp ancak öyle sökebilirsiniz. altı kapalıdır açılamaz , sökülemez

dediğiniz şekilde rezistansı söktüm kırılmış durumdaydı. Adanadan Birol Soğutmayı aradım özelliklerini verdim. Parçanın ellerinde olduğunu söylediler. bende sipariş ettim geldi yerine taktım makine çalışmaya başladı. Arçelik Servisi buzdolabını at bu parça stoklarımızda yok demişti. İşte büyük marka olmak bu demekmiş. hepinize teşekkür ederim. Allah razı olsun.

Forum istatistikleri

Konular
128,207
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19

Yeni konular

Geri