Arçelik 6588 kurutma fanı arızası (videolu)

Murat_kar

Üye
Samsung faciasından sonra cuma günü 6588 aldık. Bu makinede kurutmaya geçtiğinde önce sessizce üfleme yapıp 22sn sonra çok gürültülü üflemeye devam ediyor bunun arıza olduğunu düşünüyorum video ya bakıp yorum yaparsanız memnun olurum.

arıza yok ses yok ki...
22.sn ye kadar fan sessiz dönüyor 22.sn den sonrasına bakarsanız sesi sizde duyabilirsiniz. Bu arada fan gürültü yapmaya başladıktan sonra pause yapıp 5 dakika bekletip çalıştırdığımda fan sesi yine azalıyor 15sn sonra yine ses yapıyor.

servis çağır fana baksınlar mil yataklarına gres yağı sürsünler 444 de olabilir.

Merhaba
Açıklamasında ses normal diyor ama db sesi sizin makina sınırlardamıdır bilmiyorum .
Danışın . ( başka kullanıcıda aynı bakinada böyle ses yapıyor mu ? )
db değeri aynı ?

Kolay Gelsin . Sağlıcakla Kalın .

fan sesi.png

https://download.arcelik.com.tr/dow...701311045442_User-20Manual-20-20Filetr_TR.pdf

Merhaba
Açıklamasında ses normal diyor ama db sesi sizin makina sınırlardamıdır bilmiyorum .
Danışın . ( başka kullanıcıda aynı bakinada böyle ses yapıyor mu ? )
db değeri aynı ?

Kolay Gelsin . Sağlıcakla Kalın .

Ekli dosyayı görüntüle 41461

https://download.arcelik.com.tr/dow...701311045442_User-20Manual-20-20Filetr_TR.pdf
Arkadaşım kullanma kılavuzunu okudum kurutma sesi zaten farklı bir ses ancak bu durum apayrı anladığım fan ısındığı zaman ses üretmeye başlıyor ya mil yatağında yada fan ünitesi ısınmaya bağlı olarak mekanik bir ses üretiyor. Fan ünitesi kapalı bir plastik kalıp içersinde o bakımdan servisin yapacağı komple kurutma fanını değiştirmek olacak sanırım.

bizimki 6230ht çok abartılı değil mutfak odamın yanında 3-4'te çalışsada rahatsız etmiyor...
2017-11-19 21.29.40.jpg

bunun sepetler paslandı kaç paradır? sepetleri...

Makine cuma günü e2 hatası verdi alttan komple suyu boşalttı sonraki iki denememde suyu alırken aynı anda direkt suyu tahliye ediyor ve hiçbir uyarıda vermiyor arçelik aldığıma bin pişman oldum...

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri