Arçelik 6030 Bulaşık makinası program takılması

parça kalitesi ve Şebeke voltajından ;)

6030 Yarı mekanik yarı elektronik kontrollü bir makinadır. Program cihazı yanında bir Adet kontrol kartı mevcut. Elektronik kontrollü bir ürün olduğu için ısıtma kontrolu ntc ile yapılır. Şayet NTC yada ısıtıcı arızalı olmuş olsa bile soğuk yıkama yaparak program bitirir. ısıtıcının arızalı olmasından dolayı program takılması yapmaz.
Program takılma şikayeti anladığım kadarıyla ilk su aldıktan sonra gerçekleşiyor. 6030 makinada ilk once 15 dakika ön yıkama programını yapar. ve bu sürede ısıtma adımı gerçekleşmez. dolayısıyle ısıtma dan kaynaklı program takılması da söz konusu değil.

Sıkıntınız Tahminimce Kontrol kartından kaynaklanıyor. Söküp ısıtıcının arızalı olduğunu tespit ettiyseniz değiştirip deneyiniz. kartın fiatı 14.50 TL , Boru tipi ısıtıcı Fiatı 17.0 TL

selamlar

Sayın Kanyak
Bende de 6030EÇ modeli bulaşık makinası var. Benim şikayetim yıkamanın 3. programda 110 dakika sürmesi
daha kısa sürede yıkama yapması için yapılacak bir şeyler var mı?
Vakit bulduğumda program kartına bir bakacağım eğer PİC ve eprom ile yapılmış işe yazılımla yapa bilirim.
Kart şeması veya hakkında bir bilginiz varsa sağı solu sökmeden beni ikaz ederseniz memnum olurum.
Geniş bilgi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

bu arada bu parçayı iptal ettim, şu an sorun yok.. teşekkürler..

3513 cp bulaşık makinesini bugün söktüm.kablo dalında hiçbir hasarlanma ve yanma yok.soket bağlantılarındada yanma ve hasarlanma yok.görünen herhangi bir problem mevcut değil.ayrıca yanan tuz ışığı tuz ilavesi yapınca söndü.makine program düğmesi takılması için aklıma 2 nokta geliyor.ya ısıtıcı arızalı yada program beyni diye düşünmeye başladım.takılmayı elle atlatıyorum ancak soğuk yıkama yapıyor.dediğim gibi takılmayı ana yıkamada yapıyor.aklıma takılan diğer konuda depoda turuncu renkte bir sıvı mevcut bu nedir.

ayrıca ntc ve kontrol kartının fotolarını gönderebilirmisiniz.saygılar.

iyi günler acaba bu NTC duyar uç yada su sıcaklığı algılayıcısı makinanın neresindedir ?

iyi günler acaba bu NTC duyar uç yada su sıcaklığı algılayıcısı makinanın neresindedir ?

sağ üstte daire içindeki parça

r7kd.jpg

Bende'de 6030 bulaşık makinesi var. Yıkama yaparken takılıyor elimle atlatıyorum
Yıkamaya devam ediyordu
Artık hiç çalışmıyor neden olabilir acaba
Yardımcı olabilir misiniz?
Profesyonel arkadaşlar'dan Destek

6030 modelli bulaşık makinam var. 9 yıldır kullanıyoruz dün çalıştırırken ilk suyu aldı fakat yıkamaya geçmedi suyu boşaltıyorda fakat yıkamaya geçmiyor tuhaf bi ses çıkarıyor. servisi çağırdık o da motordan dedi ve parça değişecek muhtemelen deyip 145 lira istedi ben sorunun bu kadar büyük olduğunuda düşünmüyorum fakat ne yapıcam onuda bilmiyorum. sorunuma gerekli bilgi ile cevap verilirse sevinirim

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri