Arçelik Bulaşık Makinesi Işıkları Gidip Geliyor

firatcanss

Üye
Selamlar ustalarım, arçelik marka bulaşık makinem program başladıktan sonra ilk suyu alıp boşaltmada sıkıntı çıkarmadan çalışıyor ikinci su almadan sonra motor çalışıyor gibi olup ışıklar gidiyor tekrar çalışıyor tekrar ışıklar gidiyor sürekli bunu tekrarlıyor arıza karttamıdır karttaysa besleme kondansatörlerindemi arıza vardır yardımcı olabilir misiniz?

büyük olasılık kartta olabilir, suçu arızayı sadece kondastörlere yüklemek yanlış olur. mümkünse kartı sökün ve önce gözle bir kontrol edin arızalı deforme olmuş bileşen var mı bir bakın, sonra da ölçü aletiyle diğer ölçümleri yapmanız lazım. ve görsel paylaşırsanız daha güzel yorumlar alırsınız.

Başlığı gördüğümde, yeni yaşadığım bir problem üzerinden yardımcı olmak için geldim. Forumu uzun zamandır okul gibi kullanıyorum, umarım fikirlerimiz yararlı olur. Öncelikle geçmiş olsun. Yakın zamanda, biz de bulaşık makinasıyla alakalı bir sorun yaşadık.
Makinayı açmamamıza rağmen, program potunu çevirmişiz gibi kendi kendine açılıyor, kendi kendine kapanıyordu. Başta sorunun pottan kaynaklanabileceğini düşünmüştüm. Diğer araştırmamda, makina kartında bulunan LNK304PN entegresi ve beraberindeki 68 ohm'luk direnç setinden kaynaklanabileceğini öğrendim. Sorun topraklamayla alakalı çıktı. Makinayı kullandığınız bir ara kablo varsa topraklama durumunu kontrol edebilirsiniz. Bizde konumundan dolayı ara kablosu kullanmamız gerekiyor. Problem olunca 2.5 mm lik ideal bir kabloyla uzatma yapmıştım. Sorunu böylelikle çözmüştük. Belki faydası olur.

Selamlar ustalarım, arçelik marka bulaşık makinem program başladıktan sonra ilk suyu alıp boşaltmada sıkıntı çıkarmadan çalışıyor ikinci su almadan sonra motor çalışıyor gibi olup ışıklar gidiyor tekrar çalışıyor tekrar ışıklar gidiyor sürekli bunu tekrarlıyor arıza karttamıdır karttaysa besleme kondansatörlerindemi arıza vardır yardımcı olabilir misiniz?
elektronik kartınız arızalı benimle irtibata geçin lütfen getirin yada kargo edin kartın tamirini yapalım

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,597
Son üye
CTure

Yeni konular

Geri