Arçelik 5233 nmbe kart

huliki

Üye
Merhaba bu dolapta timer yok kart üzerinde resimde görünen hangi uçlardan kanal rezistansını çalıştırabilirim.

Ekli dosyalar

• 3886FDF9-0F8C-4903-89B4-1FD6B3AC388A.jpeg
    3886FDF9-0F8C-4903-89B4-1FD6B3AC388A.jpeg
    155.3 KB · Görüntüleme: 26
  • EB2A73B8-6CDD-4AB2-BBE7-EDA1AEBECDFB.jpeg
    EB2A73B8-6CDD-4AB2-BBE7-EDA1AEBECDFB.jpeg
    116.9 KB · Görüntüleme: 24
Kardeşim sorunu tam anlayamadım.Rezistans buzluk kısmında evaparatör altındadır ve fan,termal sigorta,ntc,rezistans soketleri sol üst köşesinde bulunur.
Kart üzerinden neden kablo çekeceksin?
Üst gövdeyi delerek ilgili yere bağlantıyı uygulayabilecek misin?
Zaten halihazırda bu bağlantı varken buzluk kısmını neden incelemedin?

l358gdw.jpg

Kardeşim sorunu tam anlayamadım.Rezistans buzluk kısmında evaparatör altındadır ve fan,termal sigorta,ntc,rezistans soketleri sol üst köşesinde bulunur.
Kart üzerinden neden kablo çekeceksin?
Üst gövdeyi delerek ilgili yere bağlantıyı uygulayabilecek misin?
Zaten halihazırda bu bağlantı varken buzluk kısmını neden incelemedin?

Ekli dosyayı görüntüle 98521
usta orayı biliyorumda o kısmı sökmeden kart kısmındaki uçlardan ulaşabilirmiyim diye sorayım dedim. birde rezistanslar hepsi sağlam dolapta belli aralıklarla defrosta yapıyor ama bir zaman sonra tıkanma yapıyor.

O zaman su tahliye kanalını açmalısın.Muhtemelen kanalı tıkayan birşeyler var.

Merhaba ustam..benim 5233nmbe (kardelen) buzdolabı var ve alt kısımdaki havalandırmadan su geliyor. Buzdolabını 2 gün durdurdum ve kab dolmuştı.tahliye kanalını kontrol ettim tıkanıklık yoktu. elektronik karttan şüphelendim ama ısıtıcıları ölçtüğümde kanal ısıtıcısı16kohm diğer evap üzerindeki ısıtıcı 500ohm gösterdi. 16kohm bana normal değil gibi geldi ama tam emin olamadım ustam..

Su geliyor ve tıkanıklık yok ise, yaprak rezistans yapışkanı kalkmış ve rezistans yukarı yönde yükselmiştir.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri