Arçelik 4620 AA klima arızası

Fed10

Üye
Selam abilerim, ben elektrik teknisyeniyim fakat klimadan anlamıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.
Dün klimayı açtım 3 saat kadar çalıştı sonra sigortayı attırdı. ben sigortayı kaldırıp 1 saat sonra start verdim fakat iç ünite çalışmasına rağmen dış ünite devreye girmedi bir süre bekledim baktım dış ünite fanı cansız dönüyor. tekrar kapattım, bu gün tekrar açtım iç ünite çalıştı yaklasık 30 saniye sonra şigorta attı, sanırım dış ünite devreye girince attı.
Abilerim ben bu konuyla ilgili ne yapabilirim nereleri kontrol etmeliyim. Saygılarımla...

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
slm ya dış ünite kondanstörün yada kompresörün arızalı dış ünitenin küçük klemens kapağını sök 1L ucunu sök o uç motor fazdır gövdeye değmeyecek şekilde bırak klimayı aç eğer sigorta atmıyorsa arıza dış ünitede emin olabilirsin dene tekrar yardımcı olurum...

selam
dış unite kondastörü fan kısmı değeri düşürmüş, 40 - 1.5 mf kondastoru değiştir kliman normale döner.

slm arkadadaslar.
bende de 4620 aa klima var. soğutmada çalışan klima, ısıtmaya alınca "defrost" lambası yanıyor dış unite pervanesi çalışıyor, fakat 1 saat beklesende iç ünite hava uflemiyor. defrost lambası hiç sönmüyor. arızası nedir acaba.şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:
slm arkadadaslar.
bende de 4620 aa klima var. soğutmada çalışan klima, ısıtmaya alınca "defrost" lambası yanıyor dış unite pervanesi çalışıyor, fakat 1 saat beklesende iç ünite hava uflemiyor. defrost lambası hiç sönmüyor. arızası nedir acaba.şimdiden teşekkürler
Merhabalar...

Kaç derecede çalıştırıyorsunuz ? kompresör çalışıyor mu ?

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri