Arçelik 3320 Çamaşır Makinesi Arızası

ahmetgs17

Üye
Merhaba arkadaşlar...

Evlendiğimde aldığım makinada son günlerde aşırı gürültü var. Özellikle sıkmada...

Ancak esas sorun; yumuşatıcıyı erken almaya başladı...

Ben program şalterinden şüphelendim ancak sizlere danışmadan makinayı açmak istemedim. Fikir ve önerilerini bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...

(NOT: kendim elektrik teknisyeniyim)

Sıkmada aşırı gürültü(uçak kalkar gibi bir uğultu) rulmanların bozulduğuna işarettir. Makinanızın arka kapağını açıp kayışı çıkarın. Kazanı el ile hızlıca döndürdüğünüzde aynı ses geliyorsa kazan rulmanları, gelmiyorsa motor rulmanlarını değiştirmeniz gerekir. Yumuşatıcıyı, işaretli programına gelmeden alıyorsa, makinanın üst kapağını açtığınızda deterjan kutusunun üzerinden program düğmesine giden bir tel göreceksiniz. Program düğmesi döndükçe, o tel ile deterjan kutunun su yönü tayin edilir. Kutunun üzerinde ki parça veya yay özelliğini yitirdiğinde, su yönlendirmesi yapmaz. O parçayı değiştirin. Ya da pratik olarak, tükenmez kalemlerin içinde ki yayı çıkarın, parçanın üzerine bir ucunu, makinanın köşesindeki deliklerden birine de diğer ucunu takıp gerdirin. Düzelirse ne ala, düzelmezse parça değişecek.

Forum istatistikleri

Konular
128,331
Kullanıcılar
450,173
Son üye
selmantufekci

Yeni konular

Geri