Arçelik çamaşır makinesi titreşim

vanhelsing

Üye
Merhaba arkadaşlar 25 senelik arçelik marka çamaşır makinesi sıkma yaparken aşırı titreşim yapıyordu. İçini açıp baktım amortisörler patlamış yenisini alıp değiştirdim fakat problem devam ediyor.Orjinal amortisörlerin biri 90N diğeri 110N. benim yeni aldığım amortisörler 90N. Ayrıca ayakların altına titreşim önleyici ayak taktım hiçbir faydası olmadı.Tambur rulmanı sağlam diye düşünüyorum. Sizlerden ricam tekrardan 110N yazan amortisör taksam titreşim kesilirmi acaba? makina saat gibi çalışıyor yenilemek istemiyorum sadece sıkma yaparken titreşim var, makinanın üzerindeki eşyalar yere düşüyor o derece.

Kayışli mi cihaz. Kayış eskidiyse yapabilir mi acaba. Birde üzerinde ki taş ne durumda. Rulman yada kazan göbeği artık eskisi gibi sağlam olmayabilir. Salınım yaparak dönüyorsa titreşim yapabilir. Bu arada makinanin maşallahi var

Makine 25 senelikse ve ilk revizyonu ise:
Amortisörleri üzerinde yczan değerlerle değiştirin.
Motor rulman ve kömürlerini değiştirtin
Kazan rulman ve keçesini değiştirir (çatal ayaksa kolay pres kazansa biraz zordur)
Kayışı değiştirin.
Isıtıcıyı kontrol edin. Kireç pas çürüme başlangıcı varsa değiştirin.

Kafanız rahat eder. En az 10 yıl buralardan sorun çıkarmaz.

Kayışli mi cihaz. Kayış eskidiyse yapabilir mi acaba. Birde üzerinde ki taş ne durumda. Rulman yada kazan göbeği artık eskisi gibi sağlam olmayabilir. Salınım yaparak dönüyorsa titreşim yapabilir. Bu arada makinanin maşallahi var
evet makina kayışlı amortisörleri değiştirirken kazanı kontrol ettim yalpa yapmıyor.eski makinalar oldukça saglam gerçekten.
Makine 25 senelikse ve ilk revizyonu ise:
Amortisörleri üzerinde yczan değerlerle değiştirin.
Motor rulman ve kömürlerini değiştirtin
Kazan rulman ve keçesini değiştirir (çatal ayaksa kolay pres kazansa biraz zordur)
Kayışı değiştirin.
Isıtıcıyı kontrol edin. Kireç pas çürüme başlangıcı varsa değiştirin.

Kafanız rahat eder. En az 10 yıl buralardan sorun çıkarmaz.
öncelikle amortisörleri değiştireyim 110N takayım belki düzelir ustam.

Ustam ne yaptınız sebebi neymiş? Benim aklıma rulman boşluğundan olabilir gibi geldi.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri