Arçelik 4850 çamaşır makinesi ısı ayar düğmesi çalışmıyor

Arçelik 4850 çamaşır makinesi ısı ayar düğmesi çalışmıyor. bütün programlar çalışıyor su alıyor yıkıyor duruluyor sıkıyor bazı Programlarda çok fazla bazı programda çok az kafasına göre ısıtıyor. ısı ayar düğmesi hiç bir fonksiyonu çalışmıyor ne kapatıyor nede bir derecede sabit kalıyor. elektronik tip ısı ayar düğmesi. nin .yanında sıkma devir düğmesi var oda aynı tip olduğundan, bozuk mu diye soketi ona taktım gene aynı bir şey değişmedi. ısıtıcı sağlam kart değişti. yarı elektronik mekanik program şalteri üstüne ekli bir kart. kart kapı kömüründen kısa devre olmuştu yanmıştı kartı öyle değiştim. ntc sağlam. başka nereye bakmam gerekir. bilgisi olan arkadaşların fikirlerine ihtiyacım var selamlar acil .

anlattıklarına göre benim çıkarımım,
ntc üzerine yoğunlaşmalısın, farklı sıcaklıklarda direnç değeri referans değerler ile örtüşmüyor problemli gibi, değişmesi pahalı bir operasyon değil..

anlattıklarına göre benim çıkarımım,
ntc üzerine yoğunlaşmalısın, farklı sıcaklıklarda direnç değeri referans değerler ile örtüşmüyor problemli gibi, değişmesi pahalı bir operasyon değil..
Ama ısı ayar düğmesi sıfır konuma gelince de kapanmıyor ısıtmaya devam ediyor ntc ölçüldü normal ısıtıcısı devreye sokan cikertan sadce program kontakları başka bir şey olmuyor

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri