Arçelik 24000 Btu Klima Arızası

Bİr servis geldi baktı kompresör arızalı dedi bana hiçte inandırıcı gelmedi kompresör arızalı olsa şalterler neden atsınki onu anlayamadım .Kompresör değişiminede 550 tl diyo.makine ilk açılışta çalışıyo 1-2dk sonra tık şalterler atıyor anlamadım gitti.
Kompresör sargıları kopmuş ve şaseye değiyorsa sigorta attırır. Kompresörün çalıştığını anlayabilecek teknik bilginiz olduğunu varsayarak, iç fan da arıza aramanız yolunu önerdik. Ama, kompresörün çalışıp çalışmadığını sanırım tam olarak bilemiyoruz. Bu durumda ,arkadaşların belirttiği gibi, kompresörün uçlarını ölçerek değerleri buraya yazmanız sorunu tam olarak anlamamıza yardımcı olacaktır.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Bİr servis geldi baktı kompresör arızalı dedi bana hiçte inandırıcı gelmedi kompresör arızalı olsa şalterler neden atsınki onu anlayamadım .Kompresör değişiminede 550 tl diyo.makine ilk açılışta çalışıyo 1-2dk sonra tık şalterler atıyor anlamadım gitti.
Gelen kişinin servis olduğunu söylüyorsunuz ben bunu yetkili servis olarak anlıyorum ve yanlış bir hata teşhisi yapacağını zannetmiyorum fiyatta gayet makul bence .

muhtemelen komprosör arızalı. ama ayrıntılı incelemek gerekir.

bir servis çağırsan iyi olur... Arçeliğin en güzel tarafı servisidir zaten..

kumpas
arkadaşımızında dediği gibi ilk önce bi kapastöre bak ölçüm yapmayı biliyorsan ölç kapastörüde şu şekilde ölçersin ölçü aletini direnç konumuna al ölçü aletinin problarından birini ortak uca yani 4 bacaklı olan uca yerleştir ve sonra diğer probu da 3 bacaklı uca değdir (kliman 55/6 mikrofarat olması lazım ) 3 bacağa değdiğin zaman 55 değerini ve yine prob ortak uçtayken 2 li uca değdir ve orada da 6 değerini görürsen kapatör sağlamdır bunu bir dene olmazsa birde kompresörü nasıl ölçeceğini ayrıntılı şekilde anlatiyim şimdiden kolay gelsin

kumpas
arkadaşımızında dediği gibi ilk önce bi kapastöre bak ölçüm yapmayı biliyorsan ölç kapastörüde şu şekilde ölçersin ölçü aletini direnç konumuna al ölçü aletinin problarından birini ortak uca yani 4 bacaklı olan uca yerleştir ve sonra diğer probu da 3 bacaklı uca değdir (kliman 55/6 mikrofarat olması lazım ) 3 bacağa değdiğin zaman 55 değerini ve yine prob ortak uçtayken 2 li uca değdir ve orada da 6 değerini görürsen kapatör sağlamdır bunu bir dene olmazsa birde kompresörü nasıl ölçeceğini ayrıntılı şekilde anlatiyim şimdiden kolay gelsin​

arkadaşlar.....
bu forumu binlerce kişi okuyor aramızda konusunda uzman olanlarda var amatör olanlarda hiç birşey bilmeyenlerde .. konuya vakıf olmayanlara verdiğimiz bilgilerin kesin doğru olduğuna inanmadığıımızda,tam emin olmadığımızda ya hiç bir şey yazmayın yada biraz araştırma yapıp bilgilerinizi tazaleyip bu foruma yazın ne olur....
yukarıdaki arkadaşımız kapasitörü ölçü aletinin direnç konumu ile ölçmeyi anlatmış anlatmışta acaba verdiği bilgi ne derece doğru.....
benim bildiğim direnç konumunda omaj ölçülür kondansatörü olçebilmeniz için ölçü aletinizin kodansatif değeri ölçüm konumu olmalıdır... direnç konumunda kapasitörü şarj ve deşarj ederek şarjına deşarjına bakabilir değerlerini göremezsiniz ama aşagıdaki gibi bir ölçü aleti ile değeri tam olarak ölçebilirsiniz
http://www.nor.com.tr/default.asp?u...ltimetre-true-rms&mod=product&pid=236&cid=148
sevgiler
hakan

arkadasim servise inanmadiysan kisaca yapacagin atan sigortayi degistir. ozelligi kaybolmus olabilir amper metren varsa atan sigortanin kablosundan gecen akimi olc 24 000 btuluk klimada ilk devreye girditen 4 saniye sonra ortalama 5 ila 7 amper arasinda elektirik cekmsi gerekiyor eger fazla ise ya klimanda gaz fazla yada icunite pis isitmada kullandigini dusunerek bunu soyluyorum .yada komprasor yuksek amper cekiyor .birde 550 tl fiyat makul bir fiyat
kendin degistire bilirsen 350 ye maledersin. sonbirsey icuniteden klimayi calistir dic uniteden gelen sesi konturol et dinlama sesi varsa kapasitorde arizali olabilir

ahhh ahh.. şu verilen cevaplara bakıyorum bakıyorum.. ah çekiyorum...
allah aşkına ne olursunuz tam olarak emin olmadığınız konularda yazmayın..
24000 LÜK BİR KLİMANIN 5 İLA 7 AMPER ÇEKTİĞİ NERDE GÖRÜLMÜŞTÜR.....
buyrun üretici firmanın kullanım kılavuzu.. dikkatle okumanızı araştırmanızı sonrada yazmanızı rica ederim...
http://download.arcelik.com/Download.UsageManuals/25202_5400729301-Rev.d.pdf....

anlattığın olaya göre; kompresör arızalanmış. Ama içine sinmiyorsa, başka bir serviste çağırabilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri