Arçelik Split Klima Arıza Yardım

ferdi_33

Üye
Arkadaşlar bizim evde arçelik 9 luk split klima war 1 hafta önce temizlenmesi için bi servis geldi söktü ve götürdü geldikten sonra 1 gün sonra power lambası yanıp sönüyor sürekli ve eskisi gibi de soğutmuyor servisi aradım kumandadan olduğunu söledi sanki başlarından atmak için böle bişe sölemişler gibi geldi sorun ne olabilir iç ünitedeki bütün bağlantıları tek tek kontrol ettim hepsi takılı hatta kilima kumandasını da resetledim.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
power ledi yanıp sönüyorsa ve iyi soğutmuyorsa termistör dediğimiz ısı algılayıcılarını kontrol edip soketleri yerine tam takılımı ona bakmalısın.soket yeri doğru şekilde takılıysa ölçü aleti ile kohm kademesinde termistörleri ölçmelisin kablo şeklinde olan oda termistörünün yaklaşık değerlerini vericem metal olan bunun yarısı değerinde olacak.
sıcaklık -- okunacak değer
20c -- 12.50kohm /25c -- 10.kohm /27c -- 9.16kohm /29c -- 8.40kohm /
31c -- 7.71kohm /33c -- 7.03kohm /35c -- 6.52kohm.
umarım yardımcı olur bahsettiğin arıza termistör arızası olarak biliyorum.+-%5 toleransı var bu değerlerde değilse yeni termistör alıp takmalısın.kolay gelsin.

teşekkür ederim ben de ondan süpheleniyordum. Bilgisayar teknikeriyim pek fazla anlamam dediklerinden :eek:) en iyisi o dediğinden bitane almak gelen veletlerden 1 ri onunla oynayıp biseler yapmıstı belki kablosu kırılmıstır teşekkürler Yani kumandadan olmadığı kesin.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri