Klima Arızası Ne Olabilir?

arkadaşın söylediği doğru olabilir fakat teknik bir kişi ölçü aletleriyle gerekli ölçümleri yapmadan böyle bir fiyat vermesi çok yanlış. paranın nasıl kazanıldığının farkında olmayan birisi.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
selam arkadaşlar baktımda benim derdime çare olabilecek klimadan iyi anlayan arkadaşlar var burada ben derdimi yazayımda belki sizler yardımcı olursunuz bana arçelik 15000 btu neo plazma klimam var dün klimanın dış ünitesi çalışırken gaz dolaşımı yapmadığını (yani dış ünitedeki boruların soğumadığını) farkettim ve arçelik servisini çağırdım gelen arkadaş dış üniteye kulağını koydu ve bana dedi ki komresör gidik ve elektriki bir kaç terim daha söyledi ondan sonra servisten bi arkadaşını aradı ondan fiyat aldı kompresör ve ona bağlı olan dış ünitenin devreye girip çıkmasını sağlayan bi cihazdan (bu cihazın ne olduğunu unuttum tam ismini veremiyorum teknik bi terim olduğu için )arkadaşı bu iki cihazın 340 tl ya değiştirileceğini söyledi bende ona kompresörün kesinlikle gidik olup olmucağını sordum kesinlikle değişmesi gerektiğini söyledi ben şimdi soruyorum sizlere değerli arkadaşlar kulağını dayayarak cihazı sökmeden bunu bilebilirmi gelen servis yoksa benimi kandırıyorlar sizce çünkü ben bu konuda gerçekten hiç bi şey bilmiyorum yorumlarınızı bekliyorum bu konuda

not:dış ünite çalıştıktan sonra içinden sıcak su termesifonlarında yeterli ısıya ulaştığında ki gibi çıtlama sesi geliyor fakat gaz dolaşımı başlamıyor bunu her 30 saniyede bir deniyor dış ünite fakat gaz dönüşümü başlamıyor arıza bu şekilde arkadaşlar

selam arkadasım senin klimanın sorunu kompurasörün kalkıs yapamıyor motor kalkıs kondansatörü arızalı olabilir büyük bir ihtimale komprosörün arızalı oldugunu sargı direnclerini ölcmeden anlayamaz tavsiyem baska bir servisede baktırman iyi olur.

selam arkadasım senin klimanın sorunu kompurasörün kalkıs yapamıyor motor kalkıs kondansatörü arızalı olabilir büyük bir ihtimale komprosörün arızalı oldugunu sargı direnclerini ölcmeden anlayamaz tavsiyem baska bir servisede baktırman iyi olur.

çok teşekkür ederim kardeşim tüm forumu okudum beklediğim cevap buydu galiba yarın başka bi servise baktırıcam klimayı

slm ilk önce kompresörü ölçmen gerekiyor daha sonra beko ve arçelik klimalarda kompresör ve dış ünite fan kapasitörleri tümleşik kullanılıyor olması gerekiyor yani 35+1,5 gibi kompresör saglam ise kapasitörü değiştir ve dene.

Sunny 12 btu klimamı,yer değişikliği yaptım.Yeni montajını yaptığım yerde 5 dakika kadar çalışdı,sonra kapandı.Tekrar çalıştıramıyorum.Belli başlı nerelerini kontrol edebilirim.Yardımcı olursanız sevinirim.aslında kendim iklimlendirme soğutma teknikeriyim.Stajımı yaptıktan sonra bu işi yapmadım.

cihazda elektrik varmı? varsa ve kumandadan açılmıyorsa iç ünite cam sigortası atmış olabilir ;) besleme sigortasını indir ve iç ünite kartnın orda cam sigorta var ona bak atıksa kablo bağlantılarını konrtol et ve sigorta değişimi yap,

Sunny 12 btu klimamı,yer değişikliği yaptım.Yeni montajını yaptığım yerde 5 dakika kadar çalışdı,sonra kapandı.Tekrar çalıştıramıyorum.Belli başlı nerelerini kontrol edebilirim.Yardımcı olursanız sevinirim.aslında kendim iklimlendirme soğutma teknikeriyim.Stajımı yaptıktan sonra bu işi yapmadım.

1)yerdegişimi sırasında bakır borularda ezilme oldumu ?Kontrol Et
2)basınç ve dönüş vanalarını tekrar kontrol et .açık olduklarından emin ol
3) sistemin yağ basma olasılıgıda var!
4)Kontrol panelinde uyarı sinyali varmı?varsa ne şekilde,hangi led veya ledler yanıp sönüyor?

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri