arçelik 2200 durulama suyu almıyor!!!

arkadaşlar benim arçelik 2200 ün şöle bir arızası var.makina b programında sorunsuz su alıyor.ama sonrasındaki durulama suyunu almıyor.a programında ve yumuşatıcı suyunuda sorunsuz alıyor.bir tek durulama suyunu almıyor.dolayısıyla program ilerlemiyor.bütün ventilleri kontrol ettim problem yok.sorun nedir aceba???

su seviye anahtarını kontrol ettiinzimi?

onu kontrol etmedim.açıkçası nasıl kontrol edildiğini bilmiyorum.tarif edebilir misiniz?

arkadaşlar baya zor bir arıza sanırım.kimse cevap vermediğine göre

şimdi dostum makinanın sol tarafında olur genelde sağ taraftada olabilir yuvarlak bö:rolleyes:yle daire biçiminde ucunda ince 1 hortum bağlıdır bunun adı prosestat(SU SEVİYE ANAHTARI)ŞİMDİ NİPELDEN PARÇAYI SÖK ANA YIKAMA PROGRAMINA AL PGS'i kuvvetlice su seviye anahtarını ufle,üflediğin zaman rezistans devreye girecektir..

sen yine program cihazına da 1 bak kontaklar yapışık kalmış olabilir..

selametle

sanırım olmayacak.bu prosestat denilen parça bayağı karışık bişeye benziyor.servisi çağırmak şart oldu.kaça patlar acebaa

dostum arçelik 2200 ;

sanırım malzeme artık işçilik 120TL civarı tabii oturduğun şehirdeki servislerin tarifesine göre değişir.

arkadaş arızanı tam ifade edememişsin kendinin yapabilecegine gözünde kesmiyorsa servis destegi almanı öneririm ama banakalırsa arızan tuş takımında ve su seviye tuşun calışmıyor (1/2) veya ( E) ekonomi tuşu piyasada 30tl cıvarı ama kendin degiştire bilirmisin bilemiyorum kolay gelsin

arızayı tekrar ifade etmeye çalışıyım.makinayı a yada b programında çalıştırdığımda ilk başta su alıyor.burda problem yok.yalnız sonrasında durulama için su almıyor.dolayısıyla duruyor ve program ilerlemiyor.yumaşatıcı suyunuda alıyor ondada bir problem yok.tek problem durulama suyu.şimdilik şöyle bir çözüm buldum.durduğu yerde programı ileri alıyorum yumaşatıcı bölümüne.ordan su almasını sağlıyorum ve tekrar programı kaldığı yere çeviriyorum.kaldığı yerden devam ediyor sorunsuz.ama tekrar suyu boşaltıp durulama suyu almaya geldiğinde duruyor.tek problem bu.

arızan tuş takımında ve su seviye tuşun calışmıyor (1/2) veya ( E) ekonomi tuşu piyasada 30tl cıvarı ama kendin degiştire bilirmisin bilemiyorum kolay gelsin

daha önceki fikrim devam ediyor degiştirip kontrol etmelisin son ihtimal PGS (beyin)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri