Arçelik 2200 su almıyor, motor dönmüyor.

xarismas

Üye
Merhabalar,
Arçelik 2200 makine yıkama yaparken kazan körüğünün iç kelepçesi gevşemesi sonucu yıkama suyunu bırakmış. Körüğü taktım. Fakat şu an, makine hiç bir konumda su almıyor, motor yıkama kademelerinde dönmüyor, sadece sıkmada dönüyor.
Kapak sivicinin kablolarına köprü attım, değişmedi. Ventillerin kablo uçlarına kontrol kalemiyle baktım, 220 geliyor şase gelmiyor. Şaseyi hariçten verince ventiller çalışıyor. Beyine ait motor dönüyor.
Hem motorun yıkama sargılarını, hem su ventillerine gelen elektrik takati ile ilgili bir problem var. Kazanda yeterli su olmadığından mı motor dönmüyor? Su seviye anahtarı arızalanmış olabilir mi? Tecrübe sahibi saygıdeğer ustalarım yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:
pompa motorunu kontrol edin kablosu çıktısa yada yanıksa makine su almaz ventil pompa motoruna seri bağlıdır.aklına takılan bir şey olursa bana 0536 462 18 59 dan ulaşabilirsin.

Boşaltma motorunda kısadevre varmış. u değiştirince
pompa motorunu kontrol edin kablosu çıktısa yada yanıksa makine su almaz ventil pompa motoruna seri bağlıdır.aklına takılan bir şey olursa bana 0536 462 18 59 dan ulaşabilirsin.
Pompa motoru kısadevreymiş. Değiştirdim düzeldi. Çok teşekkür ederim bakımcıı ustam. Telefon numaranızı da yazmanız ayrı bir incelik. Allah sizden razı olsun.

ALLAH SİZDEN DE RAZI OLSUN.

Benden de bir "Allah Razı Olsun " Bakımcıı kardeşimize

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri