Apartmana Diafon Sistemi

fbademli

Üye
Merhaba arkadaşlar, sayın ustalarım.
Binamıza diafon sistemi yaptırmak istiyoruz. Düşündüğümüz sistem kapıcısız ve çift zilli olan, kısacası basit sistemlerden birisi. Gönül istiyorki görüntülü sistem yaptıralım ama şartlar işte :) Sizlerden öğrenmek istediğim hangi markayı tercih edeyim ve hangi hususlara dikkat edeyim? İnternetten bi piyasa araştırması yaptım, audio ve erte markaları arasında ciddi fiyat farkı olduğunu gördüm. Sizce ne yapmalıyım, uygun fiyatlı erteyi tercih etsem ne gibi sorunlar yaşama ihtimalim var? Bu arada binamız 15 daire ve 3 ayrı blok şeklindedir. İlgilenenlere şimdiden teşekkürler.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
erte de ciddi bir şikayet duymadım... Görüntülü intercom sistemleri de iyi ...Teknik sorunlar Audio da da olabiliyor... Ama şu kadar var ki ;audio nun teknik servis ağı daha iyi...

Merhaba arkadaşlar, sayın ustalarım.
Binamıza diafon sistemi yaptırmak istiyoruz. Düşündüğümüz sistem kapıcısız ve çift zilli olan, kısacası basit sistemlerden birisi. Gönül istiyorki görüntülü sistem yaptıralım ama şartlar işte :) Sizlerden öğrenmek istediğim hangi markayı tercih edeyim ve hangi hususlara dikkat edeyim? İnternetten bi piyasa araştırması yaptım, audio ve erte markaları arasında ciddi fiyat farkı olduğunu gördüm. Sizce ne yapmalıyım, uygun fiyatlı erteyi tercih etsem ne gibi sorunlar yaşama ihtimalim var? Bu arada binamız 15 daire ve 3 ayrı blok şeklindedir. İlgilenenlere şimdiden teşekkürler.
Dostum sanırım sen işin maliyet kısmında sıkıntı yaşıyosun gibi, ama sana önerim audıo dan yana eğerki bu işi sen yapacak yada sen yaptıracaksan erte markalı üründen yaşayacağın sorunlar sana memnuniyetsizlik ve şikayet olarak geri dönecektir.

Volkan Altay

cevaplar için teşekkür ediyorum arkadaşlar. Evet bahsettiğiniz gibi maliyet sıkıntı yaşıyoruz ve bu yüzden de birazcık uygun fiyatlı ürünlere yöneliyoruz. Volkan Beyin de söylediği üzere Audio markalı üründen şaşmamız gerektiğini bikaç yerden de duydum. Peki bu iş için aşağı yukarı işcilik ücreti ne kadar verilmelidir? Bina 5 katlı 15 dairedir. 3 blok şeklindedir.

Dostum Maliyet sıkıtısı yaşanan biyerde fazla fiyat çekilmez. Benim önerim seni kurtaracak olan fiyattır.Kablolama yapmıyıcak isen daire başına 25 sayet kablolama var ise 35 tl daire başına söyliyebilrsin.

Kolay gelsin..

Arkadaş cevaplar için şükranlarımı sunuyorum. Fakat ben yapacak olan değil yaptıracak olan kişiyim. Apartman yönetimi bizde olduğu için bize kalıyor bu tür işler :) Şu an dairelerde herhangi mevcut bir sistem yok. İlk defa yapılacak bu diafon olayı. Kablolaa yapılacak fiyata 35 tl demişsiniz Volkan Bey, hangi marka ürünü kapsıyor bu fiyat. Audio nun standart modeli için mi?

sizin yazılarınıza göre fiat teklifi vermek işin gerçek değerini yansıtmaz.çevrenizde ki 1-2 elektrikçiden teklif almalısınız.

Bugün bir yerden fiyat teklifi aldım. Audio nun en basit versiyonu için herşey dahil 1000 TL fiyat verdiler. Ayrıca binanın kaç senelik olduğunu sordu ve 20 senelık dıyınce zıl kablosu da mı değısecek dedı o tarz bısı dedı onunla beraber 1000 tl cıktı fıyat. Ne dersınız bu konuda? Telefonda verdı fıyatı.

audio santral kapıcısız çift zilli : 120 tl
audio şube : 13,50 tl
diafon kablosu : 0,4 tl mt
15li zil paneli : 63 tl
buna göre tahmini hesap yapabilirsin

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,967
Son üye
Gokhanttu