Anlanlayanlar acill yardım

Dediğini çok anlamadım ben şimdi buati acsam faz aynen kalsa buattan noturu alıp prize gotursem olur ama nasıl goturcem dediğini çok anlamadım

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
buattaki nötrü hangisi ölçü aletiyle dener 220 görünce bulmuş olursun, prizde boşta kalıyor dediğin kablonun ucunu buat içinde bulup kesip, nötr ile birleştirirsin, prize nötr gitmiş olur.

umarım balkon ışığını falan iptal etmiyorsundur.

evde balkon yok balkonu odaya dahil ettik :))) yorumun için teşekkürler ama o kablo buatın içinde yoksa ne yapayım neyse yarın bakacağım gündüz gözüyle ben lise 4 elektrik elektronik öğrencisiyim hem öğreneyim

Son düzenleme:
buattaki nötrü hangisi ölçü aletiyle dener 220 görünce bulmuş olursun, prizde boşta kalıyor dediğin kablonun ucunu buat içinde bulup kesip, nötr ile birleştirirsin, prize nötr gitmiş olur.

umarım balkon ışığını falan iptal etmiyorsundur.
Selam..
Buat içerisinde burgulanmış kabloları göz önüne almadan önce elektriği kes. Bantlarını çözdükten sonra ölçüm yapmak için enerji verirsin (Kabloların birbirine değmediğinden emin ol). Gerisi @hearthief dediği gibi yap, işin çözülür.
NOT: Anahtar hattından gelip, buat içerisinden geçen lamba devreleri, genelde buat içinden direk geçiş yapar (Anahtar borusu içinden gelip, buat içinde bağlantı olmadan, lamba borusu içerisine geçiş yapar). Bu kabloyu bulup nötre bağlaman işini çözecektir.
İyi çalışmalar..

Arkadaşlar hiç anahtarda nötr olurmu yapmayın Allah aşkına. O kablolar anahtarın devresidir . Faz girer faz lambaya gider. Nötr buatta vardır.

Arkadaşlar hiç anahtarda nötr olurmu yapmayın Allah aşkına. O kablolar anahtarın devresidir . Faz girer faz lambaya gider. Nötr buatta vardır.
Anahtarda notur oldugunu sanan craxiso arkadasimiz kablonun o kablonun notur olamiyacagini devrenin bir lamba devresi oldugunu notur olmadan adaptorun de calismayacagini oraya bugattan nasil notur hatti cekebilecegini anlatmaya calistik

Eğer anahtar ise faz gelir yol verirsen faz devam edip birseyleri çalıştırır lamba yada motor artık her neyse anlayacağın orada faz var nötr yok guattan o lambaya vs bir yere giden diğer kabloyu bulup nötr verirsen çalışır

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri