Anlık elektrik kesintisine çözüm

Seç seç al,her derde deva.:D

Ekli dosyalar

• 1 FAZ HEPSİ 2.jpg
    1 FAZ HEPSİ 2.jpg
    218.6 KB · Görüntüleme: 8
  • 1 FAZ HEPSİ 2 .jpg
    1 FAZ HEPSİ 2 .jpg
    101.4 KB · Görüntüleme: 7
  • 1 FAZ SPD + HEPSİ 1.jpg
    1 FAZ SPD + HEPSİ 1.jpg
    159.8 KB · Görüntüleme: 7
  • 1 FAZ 2.jpg
    1 FAZ 2.jpg
    117.6 KB · Görüntüleme: 6
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Reis senle bu işe noktayı koyacağız gibi. Zaman rölesi yokmuş elimde. Klemsan C1-SA var Gerilim izleme rölesi. Ben bunu kullandım şimdi bunun fazı taradısı ettisi 5 sn buluyor. Yani işimi görecek gibi. Çalışma sistemini ben şöyle anladım. Ters fazda çıkış vermiyor, sabit dengesizlik koruması %5 ile %20 arası. Ben bundan şunu anladım fazlar arası %5 volt farkı varsa çıkış vermiyor doğru mu anladım bilmiyorum. Gecikme ayarıyla oynadım ama bir fark göremedim.

Neyse uzatmadan demek istediğim şu, malum binaya trifaze olarak geliyor ama monofaze olarak dağlıyor. Eğer fazlardan birine yük bindiğinde bu aletin çıkış vermeme ihtimali var mı? Herkese çok teşekkür ederim ben konunun bu kadar aktif olmasını beklemiyordum :)

https://www.klemsan.com.tr/product/Index/tr-TR/6263/
binadan size ne ki binayımı koruyacaksınız evimi?

İsrarla elinizdeki malzemelerle yapmak istiyorsunuz .
Mantık bence sadece led linyesine uygulayın testler yapın .
Önünü görmek .

Seç seç al,her derde deva.:D
Bu ürünün trifaze olanı 1800 TL. Ben bunun arıza raporunu hazırlasam onaylandısı, ödeneği, teklifi falan derken kaç ay sonra elime ulaşır bilmiyorum. Onun için ya elimdekilerle ya da 200 300 TL gözüme batmayacak bir miktarla bu işi çözmem lazım.

Şu final sorusunu biri cevaplasa olay tamam zaten.

Bu ürünün trifaze olanı 1800 TL. Ben bunun arıza raporunu hazırlasam onaylandısı, ödeneği, teklifi falan derken kaç ay sonra elime ulaşır bilmiyorum. Onun için ya elimdekilerle ya da 200 300 TL gözüme batmayacak bir miktarla bu işi çözmem lazım.

Şu final sorusunu biri cevaplasa olay tamam zaten.

Derdiniz led ile ilgili değilmiydi .
Önce yakını görün ( testler ) sonrasini sonra düşünürsünüz.

"" Bir kaç şey? "" ?
Öncelik led ile ilgili sorun beyanı etmişsiniz forum yazisinda .

Sadece elektrik gidip gelme etkisi ile led ve led trafosu vs diğer malzemelerin kalitesizliginden de olabilir.
Uygun değerlerde tesisat düzeni.
Voltaj etkileri vs gibi bir çok parametreler

Son düzenleme:
e abiciğim sana daha kontaktör lazım onu nereden bulacan?
Reis fotoğrafa baktın mı bilmiyorum ama test amaçlı sistemi kurdum ben zaten. Şu an kafama takılan tek soru ana şaltere trifaze olarak geliyor çıkışından monofaze sigortalara dağıtıldığı için kimi odaya R kimi odaya S kimi odaya T fazı gidiyor. Şimdi R fazına giden oda da biri gitti ısıtıcı taktı diyelim. R fazında 3 kW yük var. S ve T fazında lamba bile yanmıyor diyelim. Bu alet bunu dengesiz olarak algılayıp çıkış vermeme ihtimali var mı?

https://www.klemsan.com.tr/product/Index/tr-TR/6263/

var tabi gerilim düşerse neden olmasın ? gerilim düşmezse çalışır ama o fazın gerilimi düşerse un balance olur tabi. ama sanmıyorum gerilim düşeceüini.

var tabi gerilim düşerse neden olmasın ? gerilim düşmezse çalışır ama o fazın gerilimi düşerse un balance olur tabi. ama sanmıyorum gerilim düşeceüini.
Şu an evdeyim ilk mesaide lamba yerine priz takıp deneyeceğim bakalım, o zaman her şey netlik kazanacak. O prize ne takacağımıda çok iyi biliyorum onda bu alet çıkışı kesmezse bu iş tamam. Herkese yardımları için çok teşekkür ederim 🙏🙋🏻‍♂️

Forum istatistikleri

Konular
128,207
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19

Yeni konular

Geri