Ankastre fırın pisirmesinden memnun değiliz modifiye etmeyi dusunuyorum

sunyy2003

Üye
Hocalarım merhaba

Beyaz eşya konularında genelde buradan yardım alıyorum eski makinelere de meragim var kafama takılan bir konu var

Evlenirken bulaşık çamaşır süpürge tarzı makineleri ben seçtim alındı çok memnunuz ama fırından anlamam dedim hanımda annemi ki güzel yebi alındı ondan alalım dedi iyi güzel almaya gittiklerinde o model eskidi aynısının yenisini verelim demişler almış bu parda neyse gel zaman git zaman kullanıyoruz ama bariz anneminkinden çok çok yavaş pişiriyor şöyle ki keki onların ki 20 dakikada bizimki 1s 10dk da ancak çok kötü bugün basit bir şeyi saatlerce pisiremeyince sokup midifiye etmeye karar verdim şimdi bunun için rezistansı sokup daha güçlü bir şey mi koymalı yoksa termostat gibi bir şey varsa onu mu değişmeli yada neler yapilmali tecrübeli ustaların fikirleri ni almak isterim

cihazlar ayn ise
rezistans watt farkı yoksa rezistans özelliğini kalitesi vs aynı ise
termostat tam görevini görmüyordur .
veya havalandırma sorunu vardır .

testler yapmanız gerekir nedeni ?

not : kek ustası aynı kişi mi ?

cihazlar ayn ise
rezistans watt farkı yoksa rezistans özelliğini kalitesi vs aynı ise
termostat tam görevini görmüyordur .
veya havalandırma sorunu vardır .

testler yapmanız gerekir nedeni ?

not : kek ustası aynı kişi mi ?

Evet hocam ilk zaten o söyledi sizin fırın çok geç pişiriyor dedi ben tabi çok onemsemedim

Bazı yenı marka fırınlarda (benimde başıma geldi.) Rezıstans, dörtköşe kare veya kareye yakın, tepsinin kenarlarına ısı verecek şekılde kıvrılıyor. Halbukı evdekı
........ marka ankastre ıfırında rezıstans W harfıne yakın sekılde kıvrılmıs. Dolayısıyle ısıyı tepsi ve hamurun her tarafına orantılı yayıyor, Bu konuda servıs ve ımalatcı fırma ıle cok konusdum sürtüşdüm. Sonucda, fırın atıl vazıyetde süs olarak duruyor.
Termostatdan şüphelenıyorsan kısa devre et dene. Multımetresi olan bır elektrıkcı rezıstans dırencini ölçerek rezıstans gücünü sana söyler.

Son düzenleme:
Fırınlarda bana göre tek sorun Rezistansların Wat farkı. Dün değiştirdim eskisi 600 w ben taktım 750 w çokta memnun kaldılar.

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri