Anfi devresi yardım

furuko71

Üye
Meraba arkadaşlar bi arkadaşımda tv vardı buyuk tüplü sony nin bunu bazulmus sokmus bende bunun acındekı anfılerını aldım 2 adat anfı devresı var sanıyorum umarım öyledir yardım edersenız sevınırım

VpDlgB.jpg

ydqPmN.jpg

kr6jA9.jpg

nasıl baglayacagımı bılmıorum 18 + - bagladım role var roleyı calıstırdım ufak bı cızırtı cıktı sonra kesıldı bda calıstıramadım 18+- yanında power var ne ıse yaradıgını bılmıorum yardım edersenız sevınırımm (((tda7265)))

Entegrenin datasheetine ulaş, besleme, örnek devreler var bakarak yap değişiklik ilave gerekiyorsa yap kolay gelsin.

ben yenıden yapıcak olsam ugrasırım ama budevreyı calıstırmak ıstıorum bak araka yüzü

ElDmJZ.jpg

Televizyonun modelini yazarsan yardımcı olabiliriz yada sende modeline göre tv şemasını inceleyerek sonuca ulaşabilirsin.

Abi markası sony ama tv projektor tv modelını bılmıorum ben bunları almaya gıttıgımde butun esyaları atmıs sadece elektronık devrelerı klmıstı :s

VpDlgB.jpg

burdakı sag sokette ses girişleri var +12 var bude roleyı calıstırıo dıyerlerını bulamadım onlar ne anlama gelıo yardımcı olursanız sevinirim..

amaç sadece anfi olarak kullanmaksa besleme simetrik 18V olmalı (+18v,gnd,-18v) 7,11 uçları giriş uçları bunlardan önceki kondansatörlerden ses girişi yapılıp denenebilir, çıkış uçları 2,4 bunlara hoparlörleriniz bağlanacak bu yolları takip ederek uygun çıkışlara ulaşabilirsiniz. Çalışan röle entegrelerin çıkışlarını köprülemek içindir muhtemelen burda doğru çıkış ucunu deneme yanılma yöntemiyle bulabilrisiniz.

Abi bu anfının arka tarafında mıcro transıstorler var karmasık yollarda ufak goremıyorum bana sadece birinci resımdekı sağ sokettekılerın anlamları lazım

Forum istatistikleri

Konular
128,396
Kullanıcılar
450,282
Son üye
emrekrtd11

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri