Analog ve IP Kamera Farkı?

Slm abiler. IP kamera ile analog kamera arasındaki fark nedir ? Çünkü araştırıyorum ıp kameralar görüntüyü dijital sayısal olarak iletir ama analog farklı vs.

Ama böyle mantığı anlaşılmıyor ezberde olsun istemiyorum.

Bu 2 kamera arasındaki farkları basit bir şekilde anlatabilecek var mı ??

IP kamera görüntüyü sayısal olarak (0110001 gibi ) ve internet teknolojisi ile taşıyor Analog kamera elektrik modulasyonu ile ( FM radyosu gibi) taşıyor. IP kamera tercih et. Günün teknolojisi bu.

@Corleone3434

Analog kamera görüntüyü bildiğiniz ANTEN kablosu ile taşır, ip kamera ise CAT5 kablo ile taşır

Analog kamera alternatif akım benzeri sinyaller ile görüntüyü aktarır, İP kamera ise kare dalga benzeri dijital sinyaller ile görüntüyü gönderir.

Analog Kamera ucuzdur, IP kamera pahallı :D

daha ayrıntılı bilgi isterseniz çekinmeden sorabilirsiniz.

en büyük fark bana göre görüntü kalitesindeki fark.ikinci büyük avantaj kablolamadan geliyor.belli lokasyonda ip kameralari switch de toplayip tüm görüntüyü tek kablo ile nvr kayit cihazins yönlendirebilirdin.3. Avantaj kamera elektirigini 45 78 nolu teller üzerinden tasiyabiliyorsun . Hikvision ve neutron dışı kamera tercih edilmemeli.cunku bu sistemler sürekli ddns servisi veriyor ve cihazlarina upgrate destegi veriyor.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri