Analog ortalama değer alma

o zaman cihazınızı kalibre ediniz. düzgün sonuç alamıyosunuz.
bence bir ölçü aleti alıp ma,v neyse max ağırlıkta ne değeri okuyosunuz,min.de ne değer okuyosunuz.bunu gözlemleyin
evet.min ağırlıktada max ağırlıkta da birkac değer oynuyor ben bu oynamanın plcde yani yazılımda nasıl önüne gecebilirim

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
bence plc kısmında değil de yükseltici kartınız vb. neyse neyden çıkış alıyosanız oraya bakın derim.

o zaman cihazınızı kalibre ediniz. düzgün sonuç alamıyosunuz.
bence bir ölçü aleti alıp ma,v neyse max ağırlıkta ne değeri okuyosunuz,min.de ne değer okuyosunuz.bunu gözlemleyin
evet.min ağırlıktada max ağırlıkta da birkac değer oynuyor ben bu oynamanın plcde yani yazılımda nasıl önüne gecebilirim
bence plc kısmında değil de yükseltici kartınız vb. neyse neyden çıkış alıyosanız oraya bakın derim.
evet haklısınız ama o kartlar bu sekılde calısıyormuş ıw 64 ten gelen bılgının ortalamasını almam gerekıyormus daha sağlıklı calışması ıcın

Merhaba, bizde plc ile tartım uygulamaları yapıyoruz. tartım bilgisini PLc ye almak için kullanılan cihazların bir çoğunda filitre özelliği var mesela biz tr-200h kullanıyoruz 0-8 arası pot var potu çevirdikçe filitreleme artıyor.
Bu işi PLC de yapacaksan
(IW64+KANTAR_DEGERI*(FILITRE-1))/FILITRE = KANTAR_DEGERI
Filitre 1 den büyük olmalı

Merhaba, bizde plc ile tartım uygulamaları yapıyoruz. tartım bilgisini PLc ye almak için kullanılan cihazların bir çoğunda filitre özelliği var mesela biz tr-200h kullanıyoruz 0-8 arası pot var potu çevirdikçe filitreleme artıyor.
Bu işi PLC de yapacaksan
(IW64+KANTAR_DEGERI*(FILITRE-1))/FILITRE = KANTAR_DEGERI
Filitre 1 den büyük olmalı
ben s7 1200 plc esit tr 3 marka cıhaz kullanıcam.bunu biraz daha acıklarmısınız?

eşit aralıklarla 8 ölçüm yap, ölçtüğün 8 ölçümü topla, 8 e böl. 8 örnek idi, istediğin kadar ölçümü topla ve ölçüm sayısına böl.

ben s7 1200 plc esit tr 3 marka cıhaz kullanıcam.bunu biraz daha acıklarmısınız?
FilitreEdilmisAnalogKanalDegeri = (AnologKanalaGelenDeger+FilitreEdilmisAnalogKanalDegeri*(FilitreDegeri-1))/FilitreDegeri
bu formülde Filitre degeri için 2-3-4-5 gibi rakamlar kullanabilirsin.
yada bu formülü kullanma analog kanala gelen degerlerin aritmetik ortalamasını al.

S7 1200 Plc ileri bilmiyorum ve bunu bu Plc de nasıl yaparsın konuda bilemem ama analog inputundan gelen bilgileri mesala 100 MS de bir data bloğuna yaz.mesala 500 MS de bir değerleri toplayarak ortalamasını al.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri