Analog ortalama değer alma

demonblade

Üye
Arkadaşlar Merhaba.
Ben S7-1200 (1211) model plc ile ağırlık tartmak istiyorum. elimde eşit marka ve model loadcell ve yükseltici kartı var. Yükseltici kartın 0-10 volt çıkışını PLC'nin IW64 e giriyorum fakat IW64 e gelen değer sürekli 10100 ile 10135 arasında değişiyor. Ben bu değerin ortalamasını nasıl alabilirim. Konu ile ilgili arkadaşlardan yardım talep ediyorum. Şimdiden Teşekkürler.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Nasıl bir uygulama yapacaksınız.bunuda belirtirseniz iyi olur

norm_x komutunu gerekiyorsa scala_x komutunu kullanarak scala etmelisiniz, aşağıdaki linkleri incelersen bilgi verecektir.

https://www.automation.siemens.com/...ow.aspx?PageIndex=1&PostID=192554&Language=en

https://www.automation.siemens.com/...tID=150327&Language=en&onlyInternet=False#top

kolay gelsin...
sıkıntı sıfırlama yada skala etmek degıl ıw 64 ten gelen bilgi sürekli oynuyor bu yuzden cok sağlıklı tartım yapamıyorum ilgin için çok teşekkürler...

bu modul yerine yükseltici kart kullanıyorum ve bu modulun daha sağlıklı tartım yapacağını dusunuyorum inş bi sonraki uygulamda kullanabılırım teşekkürler

"deger 10100 ile 10135 arasında değişiyor" eger bu tartım aralığınız doğruysa ve analog input adresinizde IW64 ise bu değeri önce 0-1 arasına norm_x kullanarak skala edin.
çıkan değeri de 0-100 aralığına scale_x kullanarak skalandırma yaparsanız yüzdelik dilimi görmüş olursunuz.

ama ortalama almak istiyosanız da (a+b)/2 yaparsanız ortalamasını almış olursunuz. siz bu değeri skalandırmış olursunuz ok?

"deger 10100 ile 10135 arasında değişiyor" eger bu tartım aralığınız doğruysa ve analog input adresinizde IW64 ise bu değeri önce 0-1 arasına norm_x kullanarak skala edin.
çıkan değeri de 0-100 aralığına scale_x kullanarak skalandırma yaparsanız yüzdelik dilimi görmüş olursunuz.

ama ortalama almak istiyosanız da (a+b)/2 yaparsanız ortalamasını almış olursunuz. siz bu değeri skalandırmış olursunuz ok?
loadcellin üzerinde hiçbir ağırlık yokken bu değerleri okuyorum ve sürekli bu değerler arasında oynuyor tartım aralığım daha geniş norm x scale x le dediklerinizi yapabilirim ama bu oynama tartım hassasiyetini bozuyor

o zaman cihazınızı kalibre ediniz. düzgün sonuç alamıyosunuz.
bence bir ölçü aleti alıp ma,v neyse max ağırlıkta ne değeri okuyosunuz,min.de ne değer okuyosunuz.bunu gözlemleyin

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,167
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri