Anahtardaki Çift faz

Anahtara iki giriş olur biri faz diğeri notr bu hususta iki tarafı kontrol ettiğimde kontrol kalemi ile ikisinde de faz var. Hat çekmekte ne varki o basit ama notr olmayınca kim olsa kafası karışır. Buattan bugün notr çekicem inş. Olur
Hiç bir anahtarada faz nötr olmaz faz nötr prizde olur!Hat çekmede ne var demişsiniz?Anahtara faz nötr bağladığınızda hattın başınada atmasın diye büyük sigorta da bağlayın bakın görün hat çekmede ne var mış?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Hiç bir anahtarada faz nötr olmaz faz nötr prizde olur!Hat çekmede ne var demişsiniz?Anahtara faz nötr bağladığınızda hattın başınada atmasın diye büyük sigorta da bağlayın bakın görün hat çekmede ne var mış?
Yeni hat dediğim anahtardan aldığım ek bir kablo o kadar büyütülecek bir durum yok ortada. Sigorta neden bağlansın 1 ampul vardı 2 ampul oldu hepsi bu.
Kafa bazen uçuyor aklım prize gittiği için notr e kafayı taktım halbuki anahtarda notr olmaz dedimya mallığıma denk gelmiş.
Notr ü de çekmem gerekti onuda buattan ayrı aldım inş. Toprak değildir renkler standart değildi.

Kardes lamba linyesine faz verilmis olablr buat kontrol edilmeli lmba bu sekildede yanar sıkıntı olabilir ileride

Kardes lamba linyesine faz verilmis olablr buat kontrol edilmeli lmba bu sekildede yanar sıkıntı olabilir ileride
Yok hocam 4 aydır sorunsuz kullanıyorum benim küçük bir hatam konuyu uzattı. İlgine yine de teşekkür ederim. En azından başlarda yorum yapıp dalga geçenler kadar samimiyetsiz değilsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,206
Kullanıcılar
449,985
Son üye
sSait Başdaş

Yeni konular

Geri