Ampermetre

Motor milinin bloke olması halinde ! nominal
akımın 6-8 kat olacağını bildiğinizi umuyo-
rum.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
bu motorlu piston bir linear actuator. yani dc motor var. sizin resimde verdiğiniz ampermetre içerisindeki akım trafosu toroid tipinde değil ve hall effect ölçümde değil. bu yüzden ac akım ölçer yani sizin işinize yaramıycak.
siz dc akım ölçme yollarına bakın. toroid tip akım trafosu ile dc akım ölçmeniz gerekir.

dak72 pdf inde dikkat kısmında zaten dc akım ölçmede kullanılmaz diye yazıyormuş. DC akım ölçmek için olan tipini bulursanız o uygulanabilir.

dak72 pdf inde dikkat kısmında zaten dc akım ölçmede kullanılmaz diye yazıyormuş. DC akım ölçmek için olan tipini bulursanız o uygulanabilir.
sanırım aradığım cevaplar sizde motor etiketi ac olduğunu söylüyor ama dc olmasıda çok öemli değil diye düşünüyorum sadece ampermetre seçimi ile ilgili sonuçta burada benim merak ettiğim zaten küçük olan akım değerini birde akım trafosu ile kullanmak sonuç verirmi denemeden önce bunların cevabını bulmaya çalışıyorum yada sizin önerebileceğiniz ürün varmı motor modeli genius g-bat 300
Motor milinin bloke olması halinde ! nominal
akımın 6-8 kat olacağını bildiğinizi umuyo-
rum.
bu kapı sistemlerinin dizaynı bu şekilde yapılmış

Ekli dosyalar

• GBAT_00058I0777_Rev0_EN.pdf
    1.7 MB · Görüntüleme: 5
Son düzenleme:
Eger kapanma noktasına erken gelıyorsa, baglantı ayagını, kapıyı tam kapadıkdan sonra motor milini de tam acarak kaynattırsanız nasıl olur.

Eger kapanma noktasına erken gelıyorsa, baglantı ayagını, kapıyı tam kapadıkdan sonra motor milini de tam acarak kaynattırsanız nasıl olur.
Standart ölçüleri var zaten sistem kapıyı dayanacak şekilde dizayn edilmiş buradaki sorun dayanma süresini en aza indirmek

Standart ölçüleri var zaten sistem kapıyı dayanacak şekilde dizayn edilmiş buradaki sorun dayanma süresini en aza indirmek
Şunu yapabirmisin. Motor mili ile kapı arasına, kalın yay monte etmek. Açmaya girerken, önce yayı adilacak bir iki saniye gecikme olacaktır.
Kapatırken de, yaya dayanacak, bir miktar gecikme olacaktır.

Şunu yapabirmisin. Motor mili ile kapı arasına, kalın yay monte etmek. Açmaya girerken, önce yayı adilacak bir iki saniye gecikme olacaktır.
Kapatırken de, yaya dayanacak, bir miktar gecikme olacaktır.
Tabiki olabilirse bu söylediğinizi uygulamak limit swich koymaktan çok daha zor degilmi sizcede

Tabiki olabilirse bu söylediğinizi uygulamak limit swich koymaktan çok daha zor degilmi sizcede
HIc bır elektrık baglantı degısıklık yapmıyacaksın. Sadece yapabılıyorsan kaynak ve mekanaık baglantı belkı..
Ama sen aklına lımıt sivic ve ampermetre takmıssın. BUndan sonrası sana kalmıs.

HIc bır elektrık baglantı degısıklık yapmıyacaksın. Sadece yapabılıyorsan kaynak ve mekanaık baglantı belkı..
Ama sen aklına lımıt sivic ve ampermetre takmıssın. BUndan sonrası sana kalmıs.
Hayır kafama bişey taktigim falan yok sadece en parik yöntemi arıyorum söylediğiniz şeyleri yapacak alet edevat yok en basit ve pratik olarak akımı sınırlamayı düşündüm fakat daha önce hiç uygulamasının içinde malzemeleri sipariş vermeden önce benzer uygulama yapan varsa tecrübesinden faydalanmak istedim yoksa kapı çalışirken ikinci tetiği almamasını da saglayabilirim ama bununda başka handikaplari olur

akım trafosu orada daha çok izolasyon amaçlı oluyor. 1:1 ratio ile de bu iş olur fakat ac motor için bu uygun değil. LEM serisi current transformer lara bakın. bilmiyorum elektronik bilginiz varmı ama LTS25NP gibi bir ürün ile yapın. yada acs712-5 gibi bir hall effect ile yapın

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri