Amerikadan gelen 110V alet türkiyede çalışmıyor lütfen yardımcı olun

kardeş son satırda direk türkiye fişine bağladığın yazmıyo mu? yoksa ben mi yanlış anladım.

konvertörü almadan önce denediğimde de aynı sorunu veriyordu , türkiye fişine çevirdiğimde de aynı sorunu verdi hatta şu an konvertöre bağladığımda da aynı sorunu verdi.. zaten firma amerika dan alınıp yurtdışında çalıştırılan üründe sıkıntı olduğunu mümkünse alındığı yere gönderilebilirse geri gönderilmesi gerektiğini söylüyorlar.. aletin bilgisayardaki tepkisi ise girişi firewire girişe bağladığımızda usb girdi sesi çıkıyor (windows xp'de) ve ardından birkaç saniye sonra usb çıktı sesi veriyor. zaten üzerindeki bütün ışıklar yanıp sönüyor.. arızaya dair hiçbir sorun yok

bu 60hz olayıyla alakalı bir durummuş gibi geliyor bana.. önceden anlamıyordum ama anlattıklarınızla bu mantıklı geldi

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
ya bına benzer var ülkemizde sen nie dfışardan aldın görmüştüö ben electrpworld de

tr fiyatından kazık yememek için.. ve o kazık fiyata satanlara sinirli olduğum için ...
zaten gönderirlerken de turkiyede converter ile kullanılabileceğini yazmışlardı ama gördüğünüz gibi çalışmadı

yanlış bilmiyorsam abd de 60 hz kullanılıyor, bundan dolayı sen ona 110V gerilim versen bile çalışmıyacaktır.

Melsef cihazın ağrızalı olması imkansız.. çünkü sıfır paketinden açıldı , eğer hatalı üretim olsaydı kendi websitesindeki forumda yazan amerika kullanıcıları hatalı üretimden veya arızadan haber verirdi ..(malesef araştırmaktan gözlerim sulandı ordan biliyorum)
bunların dışında benim gibi bu cihazı Amerikadan alıp başka özellikle avrupada kullanamayan kişilerde bende olan sorunun tıpatıp aynısı var
buyrun benimle aynı sorunu olan kişilerin yazdığı linkler
1- The Firestudio Tube Power Supply Problem - PreSonus Forums
2- Is there any way to tune the FS tube to work with 220V ? - PreSonus Forums
3- Can Not sync for longer than 5 mins.. ?? PLEASE HELP ME - PreSonus Forums
4- FireStudio Tube DOOM! HELP! - PreSonus Forums

4 numaralı linkte alıcı cihazı Avustralya'da çalıştırabilmiş, üreticide hz belirtmemiş, buradan tahminim 50 hz sorunu yok...

Besleme ile iligili iki konu önemlidir.
1. voltaj : sizin cihazınız 100-240VAC yazıyor. yani Türkiye'deki voltaja uygun. Problem buradan olamaz
2. frekans : Frekans bilgisi koyduğunuz fotoğraflarda göremedim. Özellikle ABD'li üreticiler bu tür bilgileri yazmakta son derece titizdirler eğer frekans önemli olsa idi mutlaka yazarlardı. Edindiğim izlenim frekansın önemi yok. 100-240VAC gibi geniş bir aralıkda çalışacak şekilde tasarlanmasının bir sebebi de 110VAC @60Hz'den 240VAC @50Hz aralığında evrensel bir besleme hedeflendiği için olabilir.
Sonuç olarak cihazın Türkiyedeki 230VAC @ 50Hz'de çalışmaması için bir engel yok.
Eğer cihazınız arızalı değilse enerji beslemesi dışında bir problem olma ihtimali yüksek.
Zamanızın da kısıtlı olduğunu düşünürsek size önerim doğrudan üretici ile e-posta veya telefon ile bağlantı kurmanız ve cihazın bütün davranışlarını izah edip yardım istemenizdir. Veya cihazın başka noktalarına konsantre olun.

frekans konusunda bende hem fikirim eğer çok önemli olsaydı yazarlardı bundaki devrenin smps olduğu yada ona o davranışda bi devre olduğu kesin ama cihazın neden çalışadı şarşırtıcı ledleri yanıyo cihazda arızada yok biz şu anda sürekli beslemede sorun var diye düşünüyoruz ama başka bir arıza olma ihtimalide var düşükde olsa

arkadaşlar ağrıza konusunu bence unutun boyle bir durum yok
bunun en buyuk sebebi zaten firmanın kendisi Amerikadan alınan cihazın başta avrupa ülkeleri olmak üzere birçok ülkede çalışmadığını ve Amerikadaki aldığınız satıcıya geri gönderebilirseniz iade edin diyor.. gönderdiğim linklerde yazıyor.. bunun dışında dier sorun yaşayıpta yazan kişiler de benim sorunlarımla tamamen aynı şeyleri yazmışlar

şüpheci yaklaşmanızı anlıyorum her türlü durum olabilir.. fakat benim dediklerimi biraz düşünürseniz ben de haklıyım ... eğer bu kart arızalı gelse.. zaten Amerikalı kullanıcıların çoğu forumda bu arızadan bahsederdi..
tek şikayet başka ülkelerdeki 220V kullanıcılarında.. hadi kart bende bozuldu desek en başta konvertöre takıp denendi sorun halen aynı resimde de görebiliyorsunuz bu konvertörü denedik.. zaten bu kartın bu şekilde çalışmadığını firmanın kendisi de söylüyor..
bu arada yolladığım linkteki kullanıcılardan birisine özel mesaj göndermiştim beni msn e ekledi küçük bir işi var birazdan yazıcak umarım durumu çözmüştür.. ve anlatır ben de artık rahat ederim birazdan buraya gelişmeleri yazacağım

arkadaşlar konuştum
alan kişi de aynı benim gibi ürünü online olarak almış.. geldiği gün 2 farklı konvertör denemiş ve almanya prizine konvertörsüz takmış.. aldığı kişiye geri göndermek istemiş en başta kabul etmemişler amerikanın ünlü bir şikayet sitesine ve presonus firmasına mail atmış.. çabaları sonuç vermiş fakat üründe herhangi bir arızası varsa para iadesi yapmayıp bedelden düşme suretiyle almanyadaki bu kişiye tekrar geri göndereceklerini r söylemişler.. ve nihayetinde ürün amerikaya vardığında çalışmış yani bir sorun yokmuş ..

işte emin olduğum gibi benim durumumda aşağı yukarı aynı. Aradaki tek farkımız o benden biraz daha acele davranmış.. benim genede birkaç günüm var

alette görüldüğü gibi arıza yok muhakkak bunun Türkiyede çalışması için bir yol vardır.. 50hz 60hz olayına kafam takıldı .. tek neden bu gibi geliyor düşünceleriniz nelerdir?

frekans konvertörü alman lazım gözüküyor.herhangi bir trafoya ihtiyacın yok gibi 100-240v. yazıyor normal Şebeke voltajına takabilirsin google dan araştır frekans konvertörü diye çıkan firmalarla bağlantı kur kolay gelsin

Antalya'da bildiğiniz bu işi yapabilicek birisi var mı?

Forum istatistikleri

Konular
128,433
Kullanıcılar
450,357
Son üye
jihad_horan

Yeni konular

Geri