altivar 28 yardım...

iniquitous

Üye
Arkadaşlar elimde bir altivar 28 sürücü (monofaze giriş trifaze çıkış)var ancak çıkış voltajları arasında faz farkı alamıyorum.faz faz arası gerilim sıfır faz nötr 110 vol. Yardımcı olabilirseniz sevinirim...

Son düzenleme:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Arkadaşlar elimde bir altivar 28 sürücü (monofaze giriş trifaze çıkış)var ancak çıkış voltajları arasında faz farkı alamıyorum.faz faz arası gerilim sıfır faz nötr 110 vol. Yardımcı olabilirseniz sevinirim...

konuyu biraz daha açarmısın arkadaşım senin aradıgın ne

1) Ekrandan hata kodu görebiliyormusunuz?
2) Ekranda ne görüyorsunuz?
3) Devre bağlantınız nasıl?

opf hatası veriyor ancak opl yi disable edip denedim hata vermedi ancak sürücü,motoru sürmedi. Ben modülden şüpheleniyorum frekans vermiyor diye düşünüyorum çünkü çıkış fazları arası gerilim 0 volt. motor bağlantıları giriş monofaze 220 volt L1 faz L2 Nötr, Çıkış bağlantıları malum trifaze motor üçgen bağlı... Neden motoru sürmediği hakkında fikriniz varsa paylaşırsanız sevinirim...

OPF hatası cihaz çıkışında faz kaybını gösteriyor. Dediğiniz gibi cihaz çıkış vermiyor. Cihazın çıkış kısmı hasar görmüş olabilir. Başka bir şey olduğunu sanmıyorum.

iniquitous arkadaş bu sorunun sebebi birden çok olabilir. ama en fazla olası sebepler IGBT modülün bozuk , sürücü devresi veya tetik optoları bozuk olabilir. eğer havyan varsa güç kartına biraz lehim tazele bir ihtimal olabilir. bu yazdıklarım benim başıma gelmiş arızalardır

bu gün benimde başıma geldi ,cihaz çıkışlarını kontrol edin motora balımıdır veya çıkış kablolarını konrol et motor bağlı olmadığından bu hatayı verir.kablolarda sorun yoksa kesin motor yanmıştır kesin olarak eminim.

Forum istatistikleri

Konular
128,254
Kullanıcılar
450,075
Son üye
oodak

Yeni konular

Geri